Duo – nowa aplikacja do połączeń wideo. Od Google

Swego czasu, by pozostać w kontakcie ze znajomymi, wysyłało się miliony SMS-ów. Teraz wystarczy wejść na Facebooka, wysłać wiadomość przez Messengera czy zadzwonić przez Skype. Aplikacji pomagających nam pozostać w kontakcie z najbliższymi pojawia się coraz więcej. Idealnym tego potwierdzeniem niech będzie debiutujący dziś program od Google – Duo.

Google Duo to nic innego, jak nowa aplikacja umożliwiająca przeprowadzanie rozmów wideo. Aby zacząć z niej korzystać nie potrzebujemy zakładać nowego konta – “logujemy się” używając własnego numeru telefonu, po czym w kolejnym kroku otrzymujemy dostęp do osób z naszej listy kontaktów.

Google zapewnia, że Duo ma umożliwiać przeprowadzanie rozmów wideo dobrej jakości niezależnie od szybkości łącza internetowego, z którego w danej chwili korzystamy. Co więcej, automatycznie, bez przerywania połączenia, przełącza się między WiFi a danymi komórkowymi, jeśli zachodzi taka konieczność (np. podczas wychodzenia z domu).

W Duo dostępna jest opcja Knock Knock, która umożliwia zobaczenie przekazu wideo od nadawcy jeszcze zanim odbierzemy połączenie. Jak to wygląda, możecie zobaczyć w poniższym gifie:

google-duo-gif

Program już wkrótce będzie dostępny zarówno na Androida, jak i iOS – w momencie pisania tego tekstu aplikacja jest widoczna w sklepie Play, ale wyłącznie z opcją “wstępnie zarejestruj”. Google zapewnia, że wszelkie rozmowy są bezpieczne, dzięki zastosowaniu szyfrowania.

źródło: Google

Komentarze

 • miku666

  ciekawe czy pojawi się na windows phona

 • Gif mi się nie rusza :(

  • Już powinien się ruszać :)

   • Dzięki Grzesiu za poprawkę :)

    btw. wcześniej wystarczyło na niego kliknąć – działał

 • SyoMas

  W końcu się objawił w sklepie ale jak na razie to kicha, bo nie na wszystkim działa. Tablet mojej mamy został opluty odmową a to jedyne zastosowanie jakie mam w potrzebie. Pozostanę więc przy Skype, zwłaszcza, że jest multiplatformowy.
  Słabe jest również to, że przy zwiększonej czcionce (niestety jestem coraz większym ślepakiem) nie ma jak zaakceptować tej zgody, która pojawia się na początku, bo przycisk wylata gdzieś za ekran. Musiałem w ustawieniach zmieniać czcionkę. Jak na takiego producenta to dziwna niedoróba.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona