Ważne

Czekasz na Moto X 2016? Może zadebiutować jako Moto M

Lenovo, po przejęciu Motoroli i przemianowaniu na Moto, zaczyna walkę o klienta

Moto, po zaprezentowaniu w tym roku serii Z, która zastępuje serię X, nie przestaje zaskakiwać. Pojawiają się plotki o powstaniu zupełnie nowej serii: M, które są poparte oznaczeniem XT1662 w jednym z benchmarków.

Moto M będzie wyposażona w:

  • 4,6-calowy ekran o rozdzielczości Full HD,
  • 3GB RAM,
  • procesor MediaTek Helio P10,
  • aparat 16 Mpix z tyłu i 8 Mpix przodu.

Lenovo podejmuje więc walkę o większe grono klientów, dla których Moto G4 (plus) 2016 jest po prostu zbyt duża, a Moto X zbyt droga. Szerszy wachlarz urządzeń na pewno w tym pomoże, co jest moim zdaniem świetnym posunięciem i znalezieniem niszy. Coraz mniej producentów pokazuje mocne smartfony z mniejszymi ekranami, co uważam za duży błąd. Sony Xperia Z3 Compact i Z5 Compact, pokazują że dobre urządzenia nie muszą być wielkie. Oczywiście jeżeli plotki się potwierdzą, skorzystają na tym klienci, którzy dostaną szerszy wybór, a i samo Lenovo, które zarobi na pewno sporą sumkę na Moto M. Zastosowanie procesora MediaTek sugeruje, że cena produktu będzie korzystniejsza, aniżeli smartfon wyposażony w porównywalnego Snapdragona 625, co również cieszy.

A Wy jak myślicie, czy Moto M ma szansę na komercyjny sukces? Czy producenci powinni nadal omijać trend mniejszych, ale mocnych smartfonów na rzecz tych sporych?

źródło: hellomotoHK

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona