Wiko VIEW

Ilu Polaków gra w Pokemon GO?

Już spieszę z odpowiedzią. Około 1,5 mln Polaków i Polek regularnie bawi się w łapanie pokemonów na ulicach miast i wsi naszego pięknego kraju. Mobilnej grze firmy Niantic taką liczbę udało się osiągnąć w zaledwie cztery tygodnie. Co będzie za następny miesiąc?

Pokemony łapią nie tylko dzieciaki, ale też starsi, celebryci czy nawet (w końcu, co lepszego mają do roboty?) politycy, np. poseł Agnieszka Pomaska. Nic dziwnego – gra, która przyciągnęła setki milionów osób na całym świecie, również w Polsce bije rekordy popularności. Zdaniem Spicy Media około 1,5 mln naszych rodaków pobrało Pokemon GO na smartfony i tablety.

Z bardziej szczegółowych statystyk wynika, że w Pokemon GO gra około 9,5% polskich użytkowników smartfonów z Androidem. Większość z nich to osoby młode, między 15 a 24 rokiem życia. Średnio Polacy poświęcili Pokemon GO aż 7,5 godziny. No, ale gra jest wciągająca i, co więcej, wymaga czasu na łapanie stworków. Co ciekawe, mężczyźni nieznacznie przeważają w grupie osób łapiących pokemony – to 51,46%.

Zdaniem analityków popularność Pokemon GO powinna utrzymać się jeszcze do końca wakacji, ale później zacznie spadać. Chyba że do tego czasu firma Niantic przygotuje jakieś ciekawe zmiany, które zatrzymają graczy przy tytule. To chyba najpoważniejszy problem twórców Pokemon GO – ogromna popularność może wkrótce okazać się tylko nadmuchaną nadmiernie bańką mydlaną. W końcu, ile można grać w tą samą grę?

Źródło: Wirtualne Media

Komentarze

 • stark2991

  Są gry które popularność trzymają latami, np. sieciówki Blizzarda. Zawsze jest jakiś napływ nowych graczy. Kwestia tylko tego żeby gra się rozwijała

  • W temacie

   Tak tulko w sieciowki blizarfa nie grasz goniac po miescie. Nam przyjdzie jesien i deszcze a pozniej snieg to nie sadze by u nas ktks gral, chyba ze na drodze od gimnazjun do domu:)

   • niconozomu

    W przypadku Ingressa byli gracze którzy grali cały rok niezależnie od warunków pogodowych, ale byli też tacy co na zimę robili sobie przerwę. I zawsze na wiosnę liczba osób na mieście drastycznie wzrastała.

    • W temacie

     No lify… Kiedys mi nawet bylo zal ludzi ktorzy spedzali zycie na grsch i social media, teraz juz mnie to bawi:D

     • niconozomu

      Nawet nie wiesz ilu ludzi się poznaje i jakie znajomości można mieć dzięki takiej grze ;) Mimo, iż już nie gram to z ludźmi których poznałem dzięki niej dalej utrzymuje kontakt.

     • W temacie

      Jasne… Ale w tym samym czasie moge tez poznawac ludzi w inny sposob, wiec to slaby argument.

     • Damian

      Na przykład w komentarzach na stronach internetowych?

     • W temacie

      Moze sa tacy, chimera wie. Skoro wielu zdesperowanych uzywajacych tindera to kto wie:)

     • Damian

      He he, na pewno są tacy ludzie. Nie my, oczywiście. My jesteśmy lepsi. He he he.

   • stark2991

    Proszę Cię… Sprawdzaj pisownię bo wychodzi bełkot

 • niconozomu

  Niatic nie udostępnia żadnych danych, a te z artykułu są uzyskane metodą, która może nie mieć żadnego pokrycia z rzeczywistością. No i te 7,5 godziny mnie zastawia. Na dzień? Trochę za duża liczba. Choć są gracze którzy tyle czasu spędzają przy tej grze. Na tydzień? Na upartego mogło by być. Na miesiąc? Zdecydowanie za mało.

  • Jakub Tarkowski

   Ogólnie wszyscy gracze poświęcili średnio 7,5 godziny. Nie na dzień, nie miesiąc, a ogólnie. Wiesz są ludzie którzy zainstalują i odinstalują bo gra im się nie podoba. Średnia przez nich spada

 • jakzyc?

  A co jeśli nie wiem nawet o co dokładnie w tej grze chodzi? Czuję się Polakiem gorszego sortu… Co ja gadam? Czuję się obywatelem groszego sortu!…

  Smutno mi :(

 • PokemonItems.pl

  Zapraszamy wszystkich do oficjalnego polskiego sklepu z przedmiotami do gry Pokemon GO – pokemonitems[kropka]pl . Dzięki współpracy z firmą Niantic możemy zagwarantować niskie ceny i wsparcie w ramach jakichkolwiek problemów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona