Samsung pracuje nad Galaxy Grand Prime (2016)

Samsung najwyraźniej nie umie definitywnie odciąć się od przeszłości, kiedy to każdy kolejny smartfon z danej serii miał jeszcze dłuższą nazwę niż poprzednik. Na nic też zdało się uporządkowywanie portfolio, skoro już wkrótce na rynku ma pojawić się kolejna odsłona Galaxy Grand Prime.

W Zauba dostrzeżono smartfon o oznaczeniu kodowym SM-G532F, który trafił do Indii na testy. Wszystko wskazuje na to, że jest to Galaxy Grand Prime (2016), ponieważ poprzednik to SM-G531F – mamy więc tu tę samą rodzinę produktową.

Samsung Galaxy Grand Prime (2016) w Zauba

Samsung Galaxy Grand Prime (2016) w Zauba

Jedynym, co zdradza nam Zauba na temat tego modelu jest fakt, że – podobnie, jak Galaxy Grand Prime – został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz. Od razu pojawia się pytanie, czy Samsung pozostawi tę samą, marną rozdzielczość 540×960 pikseli, czy może jednak pokusi się o HD (720×1280), które stało się obecnie standardem, nawet w budżetowych propozycjach.

Większą zagadką jednak jest ogólny sens wypuszczania na rynek Galaxy Grand Prime (2016) w czasach, gdy portfolio Samsunga jest w miarę uporządkowane i składa się z serii, oznaczonych różnymi literami alfabetu, które już i tak – starym zwyczajem – są bardzo rozbudowane.

Źródło: Zauba

Komentarze

 • O nie…

 • XYZ

  Chyba czyszczą magazyny ze starych podzespołów.

 • maddog

  Raczej Samsung korzysta na rozpoznawalności nazw, dobrze się sprzedał pierwszy Grand Prime więc trzeba iść za ciosem i pokazać nową wersję dla tych którzy kupili wcześniejszy model, a to że będzie sprzętowo klonem np. J3 to nie ma większego znaczenia dla przeciętnego kupującego.

 • antoni

  Pracuje dobre sobie. Jedyne nad czym Samsung pracuje to intensywna reklama w TV

 • kliq

  autorze zachowaj te swoje osądy że 540×960 jest marna rozdzielczością, bo różnica jest prawie nie widoczna z 720×1280 a za to oszczedność na prądzie już jest spora i na takim ekranie nawet na słabej komórce gry chodzą bardzo dobrze.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona