Ważne

Skaner tęczówki oka trafi w przyszłości też do średniaków Samsunga

W bliżej (jeszcze) nieokreślonej przyszłości już nie tylko Galaxy Note 7 zaoferuje skaner tęczówki oka. Koreańczycy planują wprowadzić to rozwiązanie również do swoich średniaków.

Najpewniej kolejnymi smartfonami ze skanerem tęczówki oka będą Galaxy S8 i Galaxy S8 Edge – mało prawdopodobne, aby Samsung nie umieścił tego komponentu w przyszłorocznych flagowcach. Zwłaszcza, że nie zamierza rezerwować go wyłącznie dla Galaxy Note 7.

Co więcej, Koreańczycy planują, że skanery tęczówki oka w przyszłości znajdą się również w ich średniakach. Jednak kiedy to nastąpi, jeszcze nie wiadomo. Na razie, jako bardzo świeża technologia, jest dość droga i jej zastosowanie w tańszych smartfonach mogłoby niebezpiecznie wywindować ich cenę, a co za tym idzie – ograniczyć sprzedaż. Trzeba więc poczekać, aż wszystkie związane z tym komponentem koszty na tyle się zmniejszą, że skanery z powodzeniem będzie można umieszczać również w średniakach.

To, że tak się stanie jest więcej niż pewne. Nie tylko dlatego, że tak mówi Samsung. Każda nowinka, prędzej czy później powszednieje i trafia do większości urządzeń. Tak było z czytnikami linii papilarnych i wkrótce to samo stanie się ze skanerami tęczówki oka, a później z podwójnymi aparatami i zakrzywionymi wyświetlaczami.

Sami Koreańczycy taki zamiar tłumaczą głównie tym, że chcą, aby Android był jeszcze bardziej bezpieczny, a autoryzacja za pomocą tęczówki jest jak na razie najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem. Samsung zamierza też zachęcić deweloperów, aby w swoich aplikacjach również uwzględniali ten sposób. Może to znaleźć zastosowanie m.in. podczas dokonywania transakcji bankowych czy zakupów z poziomu smartfona.

Źródło: ZDNet

Komentarze

 • Paweł

  Zastanawiam się czy ktokolwiek potrzebuje to rozwiązanie w telefonie – czytnik linii papilarnych to bardzo dobre i tanie rozwiązanie i do tego mniej wymagające od użytkownika – czasowo i ruchowo – przykładasz palec i już. Wiem że jestem stary i zamknięty na nowe rozwiązania – ale czy Wy też nie uważacie że to zbędne?

  • Asad

   Zapewne jest to tanie w realizacji wiec beda pompowac balonik jakie to oh i ah. Irde usuneli ktora sie przydaje to samo mhl.

  • i na dodatek powolne

 • ele

  nie mam co robic tylko wypalac sobie oczy jakims laserem czy innym dziwadlem

 • Longmanus

  Eee, marudzicie chłopaki. Jak będą dwie słuchawki, w podobnej cnie, jedna bez druga “ze”, to 80 procent ludzi /ja i Wy też :p/ kupi choćby po to, żeby sprawdzić jak działa, oraz powiedzieć nielubianemu koledze że mam nową słuchawkę ”z” :-))).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona