Ważne

Co powiecie na Xiaomi Redmi Pro Mini?

No tak, to było do przewidzenia. Chiński producent nie mógł przecież ograniczyć się do wypuszczenia na rynek tylko jednego wariantu danego modelu. A marki rodem z Państwa Środka przecież kochają smartfony Mini, LiteProPlus itd. Dlatego i Xiaomi Redmi Pro doczekać się ma wkrótce wersji Mini.

Nie oczekujcie jednak, że na rynku pojawi się świetnie wyposażona nowość z ekranem mniejszym niż 5 cali. Nie, Redmi Pro Mini ma mieć 5,2-calowy, pokryty szkłem 2.5D wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD (1080×1920). Cóż, dla Chińczyków, dla których 5,5 cala jest już standardem, 5,2 cala rzeczywiście może wydawać się mini.

Sercem Xiaomi Redmi Pro Mini ma być ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652 1,8 GHz z układem graficznym Adreno 510, wspierany przez 3GB lub 4GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono z kolei – w zależności od wariantu – 32GB lub 128GB pamięci wewnętrznej. Tak, dobrze widzicie, nie ma wersji 64GB.

Redmi Pro Mini ma mieć także tylko jeden obiektyw aparatu głównego, któremu towarzyszyć będzie podwójna, dwukolorowa dioda doświetlająca. Rozdzielczość sensora pozostaje na razie nieznana, aczkolwiek najprawdopodobniej Xiaomi zdecydowało się na 13 Mpix.

Podobnie, jak w Redmi Pro, czytnik linii papilarnych umieszczono nie na pleckach, a z przodu, pod ekranem, w klawiszu Home. Pojemność akumulatora również ma być podobna, jak w pierwowzorze – 4000 mAh. Nie zabraknie też szybkiego ładowania.

Xiaomi Redmi Pro Mini

Xiaomi Redmi Pro Mini

Ceny:

Według informacji serwisu źródłowego, ceny poszczególnych wariantów Xiaomi Redmi Pro Mini mają kształtować się następująco:

  • 3GB RAM/32GB pamięci wewnętrznej – 1499 juanów, około 900 złotych bez podatku,
  • 4GB RAM/32GB pamięci wewnętrznej – 1699 juanów, około 1020 złotych bez podatku,
  • 4GB RAM/128GB pamięci wewnętrznej – 1899 juanów, około 1140 złotych bez podatku.

Źródło: AndroidPure

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona