Ważne
Wiko VIEW

Przycisk Home w iPhone 7 z większą liczbą funkcji?

Całkiem możliwe, że fizyczny przycisk Home w tegorocznym flagowcu firmy Apple będzie wyposażony w kilka nowych funkcji. Zamiast dotychczasowego fizycznego przycisku otrzymamy coś na kształt touchpada.

Według japońskich źródeł, w tegorocznym iPhone 7, zamiast dotychczasowego przycisku Home z funkcją Touch ID, czyli czytnikiem linii papilarnych, pojawi się nieco inne rozwiązanie. Fizyczny przycisk, z którego słynie iPhone, będzie zastąpiony rozwiązaniem przypominającym touchpada znanego chociażby z MacBooków.

Na skutek tego iPhone 7 będzie oferował znacznie większą gamę gestów i funkcji za pomocą przycisku Home. Przede wszystkim, dzięki umieszczeniu elektromagnesów, przycisk Home będzie wibrował pod naciskiem palca. Można więc podejrzewać, że Apple wprowadzi funkcję 3D Touch, czyli odczytywania siły nacisku, również do przycisku Home. Dotychczas była ona dostępna z poziomu ekranu iPhone’a 6s i 6s Plus.

Potwierdzają się też informacje, według których iPhone 7 (czy też iPhone 6SE, jak chcą niektórzy) będzie dostępny w wariancie czarnym – Space Black. Oczywiście, usunięcie wejścia na słuchawki i podwójna kamera w iPhone 7 Plus to już niemal pewniki. Premiera tegorocznego flagowca firmy Apple przewidywana jest w tygodniu po 12 września, czyli już całkiem niedługo.

Źródło: Macotakara via PhoneArena

Komentarze

 • Damian R

  Bardzo dobry pomysł. Podoba mi się tego typu rozwiązanie i korzystam z tego w telefonach od huawei – odbieranie połączeń czy ściąganie panelu powiadomień.

 • No w końcu! Chociaż już nie psuje się ten przycisk tak jak kiedyś, pamiętam czasy jeszcze bez touch ID gdzie strasznie lubił się psuć ten przycisk… Brak fizycznego “Home Button” zdecydowanie na plus!

 • Szczerze mówiąc, wolałbym, by wszystkie te nowe funkcje zostały zaimplementowane w ekran, a nie osobny touchpad. Moim zdaniem, powinni mono skupić się na funkcjach możliwych do wprowadzenia w 3D Touch, zamiast rozwijać to, co w zasadzie niedługo przestanie istnieć – wyginające się ekrany, wrażliwość na dotyk, skaner tęczówki oka… – jesteśmy blisko odczytywania danych biometrycznych “ze szkła”, więc liczę na to, że którąś z firm to w końcu zainteresuje na wysoką skalę.

 • medalion

  No nareszcie! Na pewno pójdę go obczaić w mediaexpercie, jak tylko wejdzie

 • Robert Nowak

  Coraz więcej informacji! Jestem bardzo ciekawy jak będzie ostatecznie wyglądał :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona