Ważne

Na ten gadżet fani Pokemon Go będą musieli poczekać nieco dłużej

Jeśli wciągnęło Was Pokemon GO, to bardzo możliwe, że zainteresował Was również gadżet o nazwie Pokemon GO Plus. W założeniu ma on ułatwić trenerom pogoń za tymi małymi stworkami. Początkowo mówiono, że trafi na rynek pod koniec lipca, jednak teraz okazuje się, że premiera została przesunięta o kilka tygodni.

Według tweeta, opublikowanego przez angielski oddział Nintendo, Pokemon GO Plus ma pojawić się w sprzedaży we wrześniu. Kilkutygodniowa obsuwa nie powinna jednak negatywnie wpłynąć na popularność tego gadżetu – hype na Pokemon GO trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić w najbliższym czasie.

Jeśli natomiast chodzi o samo Pokemon GO Plus, to jest to akcesorium w kształcie odwróconej łezki, pomalowane tak samo, jak pokeball. W środku znalazła się dioda, która mryga na różne kolory: niebieska sygnalizuje, że w pobliżu znajduje się Pokemon, czerwona oznacza, że nie udało nam się go złapać, natomiast tęczowa sekwencja daje znać, że stworek trafił do naszej kolekcji.

Pokemon Go Plus

Pokemon Go Plus

Pokemon GO Plus łączy się ze smartfonem poprzez Bluetooth i pozwala łapać Pokemony bez konieczności trzymania telefonu w rękach, co jest nie tylko wygodniejsze, ale i nieco bezpieczniejsze. Gadżet ma kosztować 34,99 dolarów, czyli około 140 złotych bez podatku. Na razie nie wiadomo, czy pojawi się również w Polsce, ale nawet jeśli nie, to nie powinno być żadnym problemem ściągnięcie go z zagranicy.

Aktualizacja:

Przedstawiciel Nintendo wyjaśnił, dlaczego przesunięto premierę rynkową Pokemon GO Plus. Nie jest to związane z problemami z produkcją, ponieważ w tej kwestii wszystko jest w należytym porządku. Chodzi o to, że producent chce mieć pewność, że akcesorium będzie odpowiednio współpracować z aplikacją, a dopracowanie tego wymaga jeszcze odrobinę czasu.

Źródło: @NintendoUK, Polygon

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona