Ważne

Nowego flagowca Sony, Xperię XR, możemy zobaczyć już 1 września

W sieci od pewnego czasu krążą zdjęcia nowego flagowca Sony. Według najświeższych doniesień, ma się on nazywać Xperia XR. Bardzo możliwe, że zobaczymy go już 1 września.

Na ten dzień Sony zaplanowało oficjalną konferencję. Co ciekawe, w tym samym terminie odbędzie się również konferencja Huawei, na której ma zostać zaprezentowane jakieś nowe urządzenie. Jakieś, ponieważ jeszcze dokładnie nie wiadomo, co przygotowali Chińczycy – ale nieoficjalnie mówi się o premierze Mate S 2.

Japończycy z kolei najprawdopodobniej zaprezentują 1 września nową, flagową Xperię. Według najnowszych doniesień, ma się ona nazywać Xperia XR, co współgra z przyjętą przez producenta w ostatnim czasie nomenklaturą. W sumie nawet dobrze, że nie będzie to, na przykład, Xperia X 2 – dzięki temu Sony może nieco oszukać, że jego high-endy wcale nie starzeją się dwa razy szybciej niż te od konkurencji.

Konferencja Sony zaplanowana jest na godzinę 13:00. Ciekawe, czy Japończycy przywiozą do Berlina tylko jedną nowość, czy może zaserwują nam więcej niespodzianek.

*Na zdjęciu wyróżniającym Sony Xperia X

Źródło: Xperia Blog, Phone Radar

Komentarze

  • Mnie osobiście nie podoba się kierunek rozwoju nazewnictwa Sony. Kolejny raz robią burdel, bo niby co to znaczy XR? Czym jest XA? I na co w takim razie dopiski do aktualnej serii iksów…

    • Preza

      Sa 2 opcje. Albo idą droga mistrza w nazywaniu fonów (grand plus neo itd) tylko robia to inaczej (bedzie XRK np), albo wzoruja sie na Jaguarze :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona