Ważne

KRÓTKO: Twitter ma już tryb nocny – biorę go w ciemno

O ile kolory biały i niebieski nieodłącznie kojarzą się z oficjalną aplikacją Twittera, niespecjalnie przyczyniają się one do komfortu korzystania z niej przy zgaszonym świetle. Od dzisiaj nasze oczy powinny to nieco lepiej znosić, gdyż Twitter wprowadza do swojej apki tryb nocny.

Może to być długo wyczekiwana, spora ulga dla tych, którzy lubią oficjalną aplikację Twittera. Konkurencyjne aplikacje pozwalające zarządzać kontem na TT już od dawna oferowały taką funkcję. Po zmianie, paleta kolorów zmienia się na łagodne dla oczu odcienie szarości.

Jak na razie, opcja widoczna jest jedynie w wersji na Androida. Właściciele iPhone’ów, używający oficjalnej apki Twittera, muszą uzbroić się w cierpliwość. Najpewniej otrzymają tryb nocny za jakiś czas.

Komentarze

 • zalgowski

  Ja bym powiedział że to bardziej granatowy niż szary. W każdym razie dobrze że nie czarny.

 • Samuraj

  Ale…że… to ten tryb, który w WM10 jest automatycznie przypisany do ciemnego (używanego w 90%) motywu ?

 • “Jak na razie, opcja widoczna jest jedynie w wersji na Androida.”

  Czarne tło od dawna występuje w nowej wersji UWP Twittera dla systemu Windows 10 / Mobile. I z tego co widzę to aplikacja w systemie Windows jest znacznie bardziej rozbudowana od tej na ilustracji. Co akurat jest rzadkością. Ale to tak samo jak z pokemonami. Cały świat wariuje na punkcie pokemonów, tymczasem łapanie stworów w augmented reality wprowadzono po raz pierwszy na windows phone w 2014 r. dzięki litewskiej firmie zza miedzy… właśnie idę trenować mojego elefuntika na kolejny poziom ;)

 • Tomasz Salich

  Opcja fajna ale sam serwis… Cóż, robiłem dwa podejścia, może z czasem zrobię trzecie.

  • serwis głównie do obserwacji polityków, gwiazd i branży komputerowej

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona