Ważne

Nadchodzi Lenovo Miix 510 z Core i3/i5/i7 i 4/8GB RAM

Co roku firma Lenovo wypuszcza kolejną generację swojego urządzenia hybrydowego, Miix. Wiele wskazuje na to, że następną odsłonę tego produktu poznamy już w nadchodzących tygodniach, a dokładniej podczas targów IFA 2016 w Berlinie (czyli w pierwszym tygodniu września). Co już wiemy na temat Lenovo Miix 510?

Pierwsze dane odnośnie nadchodzącego urządzenia chińskiego producenta pojawiły się w sieci za sprawą redaktora nowhereelse, Rolanda Quandta – swoją drogą, polecam obserwować na Twitterze, bo często wrzuca tam różnego rodzaju informacje wcześniej niż pozostali. I tak samo było tym razem:

Wystarczy 140 znaków, by przekazać naprawdę wiele na temat sprzętu, którego premiera jeszcze nie miała miejsca. Dzięki krótkiemu tweetowi wiemy już, że Lenovo Miix 510 ma zostać wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 12,2″ i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli i, jak przystało na urządzenie 2w1, ma oferować stację dokującą (a więc możliwość odłączenia od niej dotykowego ekranu).

Całość będzie działać pod kontrolą Windowsa 10 Professional, a konfiguracja sprzętowa będzie mogła składać się z procesora Intel Core i3, Core i5 lub Core i7 i 4GB lub 8GB pamięci operacyjnej RAM. Tablet będzie wyposażony również w aparat 5 Mpix i kamerkę 2 Mpix. Jego masa ma wynosić ok. 900 gramów, a bateria, o nieznanej pojemności, ma pozwalać na ok. 8 godzin pracy. Jednym z akcesoriów przeznaczonych do tego tabletu będzie aktywny rysik.

Cena Lenovo Miix 510 ma wynosić ok. 800 euro w najniższej konfiguracji (i3/4GB RAM). Czy te informacje się potwierdzą? Tego dowiemy się już niebawem.

źródło: @rquandt; na grafice tytułowej Lenovo Miix 310

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona