Ważne

Nowe smartfony BlackBerry już w przyszłym tygodniu?

Wieści o tym, że BlackBerry pracuje nad nowymi smartfonami z Androidem, krążyły po internecie od dłuższego czasu. Całkiem możliwe, że firma przygotowuje prezentację jednego z urządzeń już w przyszłym tygodniu. Tak bez żadnych zapowiedzi?

W tym roku światło dzienne mają ujrzeć aż 3 nowe telefony z Androidem firmy BlackBerry. Najprawdopodobniej przynajmniej część z nich będzie budżetowymi średniakami. Ktoś w kanadyjskiej firmie stwierdził bowiem, że to bardziej opłacalny biznes niż wprowadzanie na rynek drogich flagowców. Cóż, przekonamy się niebawem czy miał rację.

Serwis CrackBerry przytacza słowa szefa firmy, Johna Chena, który powiedział, że w przyszłym tygodniu poda więcej szczegółów na temat polityki firmy dotyczącej smartfonów. Na tej podstawie można wnioskować, że albo BlackBerry przygotowuje w przyszłym tygodniu premierę jednego z urządzeń, albo też zapowie swoje plany wydawnicze na resztę 2016 roku.

Co bardziej niepokojące, Chen w wypowiedzi dla mediów stwierdził, że smartfonowy biznes w BlackBerry idzie całkiem dobrze, a firma jest “mocnym, profesjonalnym dostawcą usług”. Niezbyt wiadomo czy taka wypowiedź to robienie dobrej miny do złej gry, czy też zaklinanie rzeczywistości. BlackBerry nie radzi sobie dobrze i wiele wskazuje na to, że nawet premiery kolejnych urządzeń z Androidem niewiele zmienią w tym temacie.

Źródło: CrackBerry

Komentarze

 • Czarek Cieślak

  drogi autorze! Wybacz, ale muszę to napisać. Blackberry jest był i jeszcze długo będzie mocnym, profesjonalnym dostawcą usług. Gdybyś przejrzał ich tweety z ostatnich 24h zobaczyłbyś, że właśnie wygrali przetarg na dostarczanie rzeczonych usług amerykańskim politykom. To, że PRIV nie sprzedał się w niesamowitej ilości egzemplarzy nie oznacza, że biznes smartfonowy idzie źle (jest i tak lepiej niż było z urządzeniami z BB10 OS) Jeżeli chcemy się silić na interpretację jego słów to można powiedzieć, że w porównaniu do tego co zastał jako nowy CEO jest relatywnie dobrze. I nie chcąc Cię urazić takie podejście to nabijanie ilości znaków w tekście. Przepraszam z góry za hejt. Mam nadzieję że wystarczająco konstruktywny :D

  • RicharD Faramund

   Jako CEO zlikwidował praktycznie produkcję hardware, porzucił własny system, zwolnił masę ludzi, wyprzedał majątek trwały i obniżył drastycznie przychody. Same sukcesy.

   • Czarek Cieślak

    Pozwól że wytłumaczę, bo widzę że nie zostałem zrozumiany. BlackBerry przed Chenem nazwijmy Tytanikiem, a obecny rynek smartfonow Górą Lodową. W Tytaniku zrobiono wielka dziurę bo przyjął zły kurs zbliżając się do góry. Chen jako nowo wybrany kapitan widział, że dziury już załatac nie zdąży, więc miał do wyboru tonąć razem z nim, bądź wsadzić ludzi w szalupy i płynąć do brzegu, żeby zacząć budować nowy statek. Te szalupy jeszcze płyną… mam nadzieję, że to porównanie będzie bardziej zrozumiałe. Nie o sukcesach tu mówimy lecz o relatywnym zmniejszaniu strat. I wyobraź sobie że to też może być sukces.

    • RicharD Faramund

     No i jak do słupa. eh…

 • lomax

  BB to obecnie firma softwarowa przede wszystkim klienci rządowi i wojskowi.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona