Ważne

Nowe smartfony BlackBerry już w przyszłym tygodniu?

Wieści o tym, że BlackBerry pracuje nad nowymi smartfonami z Androidem, krążyły po internecie od dłuższego czasu. Całkiem możliwe, że firma przygotowuje prezentację jednego z urządzeń już w przyszłym tygodniu. Tak bez żadnych zapowiedzi?

W tym roku światło dzienne mają ujrzeć aż 3 nowe telefony z Androidem firmy BlackBerry. Najprawdopodobniej przynajmniej część z nich będzie budżetowymi średniakami. Ktoś w kanadyjskiej firmie stwierdził bowiem, że to bardziej opłacalny biznes niż wprowadzanie na rynek drogich flagowców. Cóż, przekonamy się niebawem czy miał rację.

Serwis CrackBerry przytacza słowa szefa firmy, Johna Chena, który powiedział, że w przyszłym tygodniu poda więcej szczegółów na temat polityki firmy dotyczącej smartfonów. Na tej podstawie można wnioskować, że albo BlackBerry przygotowuje w przyszłym tygodniu premierę jednego z urządzeń, albo też zapowie swoje plany wydawnicze na resztę 2016 roku.

Co bardziej niepokojące, Chen w wypowiedzi dla mediów stwierdził, że smartfonowy biznes w BlackBerry idzie całkiem dobrze, a firma jest „mocnym, profesjonalnym dostawcą usług”. Niezbyt wiadomo czy taka wypowiedź to robienie dobrej miny do złej gry, czy też zaklinanie rzeczywistości. BlackBerry nie radzi sobie dobrze i wiele wskazuje na to, że nawet premiery kolejnych urządzeń z Androidem niewiele zmienią w tym temacie.

Źródło: CrackBerry

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona