Ważne

Uhans szykuje smartfon, którym złoży hołd Nokii

Nokia. Na dźwięk tego słowa wiele osób natychmiast wraca do starych, dobrych czasów, wspominając z nostalgią swój pierwszy telefon. Kiedyś bowiem to Nokia była gigantem i niemal monopolistą, przez co praktycznie co drugi użytkownik miał w kieszeni urządzenie tej marki. Dziś po tej potędze nie zostało nic, ale wbrew pozorom nadal można na niej zarobić. Tak zamierza zrobić Uhans.

Jak nie wiadomo, na czym się wybić, to najlepiej zrobić to na plecach bardzo znanej marki. A Nokia wciąż taką pozostaje, mimo że obecnie produkuje tylko tzw. feature phone’y, czyli telefony z małymi ekranami i fizyczną klawiaturą.

O Uhans z kolei mogli słyszeć tylko nieliczni, ponieważ nie jest to rozpoznawalne globalnie przedsiębiorstwo. Teraz jednak o jego istnieniu dowiedzą się wszyscy, bowiem już w sierpniu zamierza wypuścić na rynek smartfon, który ma być hołdem dla Nokii.

Na jego temat nie wiemy praktycznie nic, oprócz tego, że zostanie wyposażony w czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737. Jest to jednak budżetowa jednostka, więc nie powinniśmy spodziewać się niczego wypasionego. Ciekawe więc, jakie najlepsze cechy telefonów Nokii wybiorą projektanci i zastosują w nowym urządzeniu.

Źródło: GizmoChina

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona