Ważne

Potencjalne remedium dla dużych urządzeń, czyli Lens Launcher

Ekrany w naszych smartfonach nieustannie się powiększają. Gdy w 2011 roku debiutowała pierwsza wersja notatnika od Samsunga z ekranem 5,3”, znaczna większość recenzentów uważała ten sprzęt za zbyt duży i nienadający się do obsługi jedną ręką. Minęło 5 lat i teraz nikogo nie dziwi fakt, że flagowce mają przekątną 5,5”. Przy takim rozmiarze wydaje się, że na ekranie powinny się zmieścić wszystkie nasze aplikacje. Często jest inaczej, ale z pomocą może nam przyjść Lens Launcher.

W wielu launcherach dostępnych mamy kilka ustawień siatki aplikacji, jednak często ich możliwości ograniczają się do około 30 ikon wyświetlanych na jednym ekranie. Dla power-userów, którzy mają około 150 aplikacji, oznacza to szukanie tej konkretnie potrzebnej w danym momencie aż na 5 stronach. Twórcy Lens Launcher wyszli z założenia, że wszystkie ikony można umieścić na ekranie domowym i wybierać używając algorytmu stworzonego w 1993 roku. Wpisując się w jego wskazania, nasz palec zamienia się w szkło powiększające, które przybliża nam siatkę ikon i możemy wybrać potrzebny nam program. Dzięki temu launcherowi nie musimy przewijać długiej listy aplikacji i minimalizuje to liczbę kliknięć potrzebnych do wykonania danego zadania. Mimo to, w moim odczuciu znalezienie aplikacji w gęsto upakowanej siatce zajmuje więcej czasu, niż przescrollowanie kilku ekranów.

Twórców Lens Launcher należy natomiast pochwalić za możliwość dopasowania aplikacji do swoich potrzeb. Regulować możemy praktycznie dowolną właściwość naszej lupy – od rozmiaru ikon, poprzez powiększenie, aż do szybkości animacji. Niestety, ustawienie kolejności aplikacji według własnych preferencji możliwe jest tylko za pomocą kilku predefiniowanych ustawień. Brakuje również możliwości sortowania aplikacji w foldery.

Podsumowując, Lens Launcher to aplikacja zasługująca na uwagę, między innymi, ze względu na oryginalność. Jest to ciekawy program dla osób szukających powiewu świeżości na ekranie głównym. Być może po dłuższej praktyce korzystanie z tego launchera stałoby się sprawniejsze. Co więcej, jest on darmowy, więc bez obaw można go zainstalować na próbę.

Dajcie znać czy korzystaliście kiedyś z Lens Launchera i jakie są wasze wrażenia. A może macie jakiś specjalny system segregowania aplikacji na ekranach głównych, który usprawnia wasze działania?

Źródło: Sklep Play

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona