Potencjalne remedium dla dużych urządzeń, czyli Lens Launcher

Ekrany w naszych smartfonach nieustannie się powiększają. Gdy w 2011 roku debiutowała pierwsza wersja notatnika od Samsunga z ekranem 5,3”, znaczna większość recenzentów uważała ten sprzęt za zbyt duży i nienadający się do obsługi jedną ręką. Minęło 5 lat i teraz nikogo nie dziwi fakt, że flagowce mają przekątną 5,5”. Przy takim rozmiarze wydaje się, że na ekranie powinny się zmieścić wszystkie nasze aplikacje. Często jest inaczej, ale z pomocą może nam przyjść Lens Launcher.

W wielu launcherach dostępnych mamy kilka ustawień siatki aplikacji, jednak często ich możliwości ograniczają się do około 30 ikon wyświetlanych na jednym ekranie. Dla power-userów, którzy mają około 150 aplikacji, oznacza to szukanie tej konkretnie potrzebnej w danym momencie aż na 5 stronach. Twórcy Lens Launcher wyszli z założenia, że wszystkie ikony można umieścić na ekranie domowym i wybierać używając algorytmu stworzonego w 1993 roku. Wpisując się w jego wskazania, nasz palec zamienia się w szkło powiększające, które przybliża nam siatkę ikon i możemy wybrać potrzebny nam program. Dzięki temu launcherowi nie musimy przewijać długiej listy aplikacji i minimalizuje to liczbę kliknięć potrzebnych do wykonania danego zadania. Mimo to, w moim odczuciu znalezienie aplikacji w gęsto upakowanej siatce zajmuje więcej czasu, niż przescrollowanie kilku ekranów.

Twórców Lens Launcher należy natomiast pochwalić za możliwość dopasowania aplikacji do swoich potrzeb. Regulować możemy praktycznie dowolną właściwość naszej lupy – od rozmiaru ikon, poprzez powiększenie, aż do szybkości animacji. Niestety, ustawienie kolejności aplikacji według własnych preferencji możliwe jest tylko za pomocą kilku predefiniowanych ustawień. Brakuje również możliwości sortowania aplikacji w foldery.

Podsumowując, Lens Launcher to aplikacja zasługująca na uwagę, między innymi, ze względu na oryginalność. Jest to ciekawy program dla osób szukających powiewu świeżości na ekranie głównym. Być może po dłuższej praktyce korzystanie z tego launchera stałoby się sprawniejsze. Co więcej, jest on darmowy, więc bez obaw można go zainstalować na próbę.

Dajcie znać czy korzystaliście kiedyś z Lens Launchera i jakie są wasze wrażenia. A może macie jakiś specjalny system segregowania aplikacji na ekranach głównych, który usprawnia wasze działania?

Źródło: Sklep Play

Komentarze

 • Jan Rawicz

  Najlepszym sposobem jest sortowanie aplikacji na ekranach w/g ich przeznaczenia. Na 1 ekranie najważniejsze i najczęściej używane, na 2 muzyka i media, na 3 aplikacje foto i filmowe itd.

  • Konrad Uroda-Darłak

   Najlepszym sposobem jest mieć jeden ekran z najczęściej wykorzystywanymi aplikacjami, a całą resztę trzymać w szufladzie.

   • Piotr Skonieczny

    Pod warunkiem, że nasz launcher ma opcję ukrywania niepotrzebnych skrótów w szufladzie.

    • VMortens

     Launcher najczęsciej da się zmienić.

    • Konrad Uroda-Darłak

     Lepiej mieć po prostu ludzki smartphone, który nie ma tony takowego crapu :P

     • Piotr Skonieczny

      Dla mnie takie skróty to np. Filmy Play, Muzyka Play, Telefon, Kontakty, Zegar, Ustawienia, Ustawienia Google itp. Już nie mówiąc o aplikacjach dodawanych przez większość producentów. Sam mam Moto X Play i mimo wszystko jest dużo skrótów których nie potrzebuję.

     • Konrad Uroda-Darłak

      Dlatego się je usuwa od razu :P

     • Piotr Skonieczny

      Większości nie da się bez roota, a Telefonu, Zegara, Wiadomości itp. za bardzo nie chcę usuwać tylko ukryć w drawerze skoro mam na pulpicie i w docku ;-)

     • Konrad Uroda-Darłak

      Wracamy do pkt wyjścia – trzeba kupić odpowiedni telefon, żeby się z nim potem nie użerać ^^

   • cyc997

    Trzeba mieć szufladę w launcherze :p

    • Konrad Uroda-Darłak

     Też fakt, w MIUI nie ma – ale od czego są foldery :P

 • Wydaje mi się, że przy tym, Z launcher Nokii jest bardziej przejrzysty i łatwiejszy w “szybkiej obsłudze”. Każdy wie, jak leci alfabet, a aplikacje ustawiane są alfabetycznie, łatwo się odnaleźć i jednocześnie, mieć spoko pogrupowanie.

 • VMortens

  O ja pinkolę, ale sieczka!
  Wolę tradycyjne podejście – najczęsciej używane na jednym ekranie. trochę po bokach, a reszta w szufladzie.

 • stark2991

  A gdzie estetyka?

 • FireFrost

  Najbardziej potrzebne apki mam odpalane gestami (opcja Nova Launcher)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona