Ważne

Być może na iPhone 7 popracujesz nieco dłużej

Smartfony Apple nie słyną z wytrzymałej baterii. Pojawiły się jednak informacje, że być może iPhone 7 będzie sobie radził nieco lepiej niż jego poprzednik. Wszystko dzięki większej baterii, jaką ma wprowadzić w swoim smartfonie firma Apple.

Jakiś czas temu Samsung nabijał się z wbudowanej na stałe baterii w iPhone’ach (reklama “The Wall Huggers”). Dzisiaj jakimś dziwnym trafem koreańska firma już nie jest tak skora do śmiechów z niewymienialnej baterii we flagowcach Apple. Ciekawe, dlaczego? ;)

Wracając do iPhone’a, pojawiły się informacje, że tegoroczne wydanie flagowca pojawi się z większą baterią. Zdaniem OnLeaks bateria w iPhone 7 ma mieć pojemność niemal 2000 mAh – dokładnie 1960 mAh. Całkiem sporo, jeżeli porównać to z iPhonem 6s, który liczy sobie tylko 1715 mAh.

Informacja ta dotyczy podstawowego iPhone’a 7, nic nie wiadomo natomiast o wersji rozszerzonej, czyli iPhone 7 Plus. Czy większa o 14 procent bateria “zrobi różnicę”? Zapewne tak, zważywszy że pojawi się najprawdopodobniej z nowym rozwiązaniem szybkiego ładowania baterii. Trudno jednak dzisiaj ocenić, na ile pogłoska jest prawdziwa – na razie nie potwierdzają jej inne źródła.

Źródło: @OnLeaks

Komentarze

 • CezaR

  Szkoda ze co raz częściej zabraniają nam dostępu do Baterii. Samsung takim postępowaniem strzela sobie w stopę… nie umiejętne ładowanie w całym cyklu życia baterii skraca jej żywot nawet o połowę. Tak można by było w takim 2 letnim urządzeniu wymienić baterie i przedłużyć o kolejne lata przydatność. Dbając nie tylko o portfel ale i środowisko, wymiana słuchawek co roku jest dla mnie jakimś ABSURDEM!

  • dred

   Przeciez mozesz wymienic w serwisie. Ile szajsung liczy sobie za taka przyjemnosc? Bo Huawei w P9 wola az 35zl?

   • CezaR

    Nie wiem, bo korzystam z pewnego galaxy mini co ma jeszcze prostą wymienną baterie po otwarciu klapki…. niestety trudno mi teraz znaleźć coś nowego z serii MINI max o 4.6″

 • aastelix

  I dobrze bo mój 6s ładuje się dłużej niż trzyma na tej baterii.

  • DanSlenders

   Procesor będzie mocniejszy, a więc bardziej prądożerny, a niższy proces technologiczny jest na razie poza zasięgiem, więc wybitnej różnicy to raczej nie zrobi – choć i tak lepsze to, niż nic.

 • Wow, ale różnica!!! AŻ 14%!!!!!!

  • Gdyby parametry pozostały bez zmian (a tak na pewno nie będzie), te 14% przełożyłoby się dość mocno na zwiększenie czasu pracy. Zobaczymy, jak będzie przy lepszych podzespołach.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Nie no, już PRAWIE osiągnęli pułap 2000 mAh :P Szaleństwo pełną gębą …

 • abstergon

  Po przeczytaniu tytułu sądziłem, że to artykuł o wyższych cenach nowych iPhonów. (Być może na IPhona 7 popracujesz nieco dłużej)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona