Ważne

Oto najpopularniejsze smartfony z Androidem z 2016 roku

A konkretnie – z pierwszej połowy 2016 roku. Serwisu AnTuTu opublikował właśnie statystyki dotyczące najpopularniejszych telefonów z systemem Android, jakie korzystają z internetu. Pierwsze miejsce zdaniem serwisu zajął Samsung Galaxy Note 5.

Według opublikowanych statystyk Samsung Galaxy Note 5 nie ma poważnej konkurencji. Smartfon zagarnął aż 7,82% rynku, podczas gdy telefon zajmujący drugie miejsce (Samsung Galaxy S6) zaledwie 5,47%. Na dalszych pozycjach również znajdują się telefony koreańskiego producenta.

W sumie cztery pierwsze pozycje należą do Samsunga. Dopiero na piątej pojawia się Xiaomi Redmi Note 3, ale po piętach depcze mu na pozycji szóstej – znowu Samsung. Zresztą, nic w tym zaskakującego, od dawna wiadomo, że koreańska firma jest największym dostawcą telefonów z Androidem na rynku. Nowością są natomiast jeszcze przed paroma laty zupełnie nieobecne na rynku chińskie firmy. Xiaomi, Meizu, LeEco…

antutu-najpopularniejsze

Z dawnych producentów smartfonów w pierwszej dziesiątce ostała się jedynie firma LG z LG G3. Pozostali, tacy jak HTC, Asus, Motorola znajdują się daleko w tyle. W Stanach Zjednoczonych zdaniem AnTuTu popularny jest jeszcze Nexus 6P i 6, zaś w Rosji pierwsze miejsca zajęła firma Xiaomi. W Niemczech króluje oczywiście Samsung, choć w pierwszej dziesiątce pojawił się też OnePlus i OnePlus 3. Statystyk z Polski nie podano.

Źródło: AnTuTu

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona