Xiaomi Redmi 4 z podwójnym aparatem na zdjęciach

Jak kiedyś czytniki linii papilarnych, tak teraz podwójne aparaty stają się must have dla wszystkich producentów. Na to rozwiązanie decyduje się ich coraz więcej i prędzej czy później każdy będzie miał przynajmniej jedną pozycję w portfolio, wyposażoną w coś takiego. Do tego grona wkrótce dołączy Xiaomi, a wybrańcem zostanie Redmi 4.

Od razu trzeba zaznaczyć, że należy się liczyć z tym, że podwójny aparat może nieco wywindować cenę końcową smartfona. Xiaomi jednak ostatnio stwierdziło, że ceny ich urządzeń wzrosną i tak, ponieważ tego oczekują od nich klienci. A właściwie to oczekują bajerów, a te kosztują, więc będą musieli zapłacić więcej.

Xiaomi Redmi 3 lub Redmi 3S można kupić już za 699 juanów, czyli około 430 złotych bez podatku. Najprawdopodobniej następca, czyli Xiaomi Redmi 4 nie będzie już tak tani, a jego cena może poszybować o co najmniej kilkaset juanów, choć nie powinna przekroczyć tysiąca.

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat tego ostatniego, a teraz nawet mamy okazję mu się przyjrzeć z bliska. Na panelu tylnym widać dwa obiektywy aparatu, przedzielone diodą doświetlającą. Sama obudowa jest z kolei metalowa, a na dole i górze biegnie dobrze znana, plastikowa wstawka. Przyznacie, że całość przypomina nieco HTC One M8, prawda?

Według przecieków, Xiaomi Redmi 4 ma zostać wyposażony nie w 5-, a w 5,5-calowy wyświetlacz (również znany krok, tym razem podpatrzony u Lenovo, które postąpiło tak w przypadku serii Moto G) oraz w dziesięciordzeniowy MediaTek Helio X20 z Mali-T880 MP4.

Z kolei inne przecieki informowały wcześniej, że podwójny aparat otrzyma Redmi 4 Note, a nie Redmi 4. Jeśli jednak przekątna ekranu ma wzrosnąć u tego ostatniego, to być może szykują się jakieś większe zmiany i przetasowania w portfolio. Argumentów zaprzeciw takiemu posunięciu jest cała masa i nie ma sensu ich tu przytaczać. Lepiej poczekać na kolejne przecieki na temat ww. dwójki, a sytuacja na pewno się wyklaruje.

Źródło: GizChina, GizmoChina

Komentarze

 • I†achi

  Nie zmieniajcie go…

 • Korin

  a co daje ten podwójny aparat?

  • Nikt, raczej, jeszcze tego nie wie. Opierając się na tym, do czego służy u innych producentów, można sobie wyobrazić, jak można to wykorzystać. Dodatkowy aparat moze wykrywać głębię, ostrzyć (lub zmieniać punkt ostrości – skoro już przy M8 mowa…), mieć lepszą optykę, rejestrować obraz 3D itp.

 • cukru

  Moim zdaniem jeśli już to będzie to kolejny z serii Redmi Note, bez sensu byłoby powiększanie ekranu w serii Redmi. A podwójnego aparatu najprędzej spodziewałbym się w Mi5s albo MiNote 2

 • VMortens

  Zaczynają wydziwiać. HTC i Samsung dały bardzo dobre aparaty do średniaków, ale nie uwierzę, że zrobi to któraś z tylko chińskich marek. Nawet w Mi5 trochę pokpili sprawę, więc nie wierzę, że tu będzie dobry aparat. Pytanie więc brzmi: po co podwójna kamera? Ano, żeby marketing się miał nad czy spuszczać.
  Bicie piany i tyle.

  • cukru

   Aparat w Mi5 nie jest zły, ten sam model co w Nexusie 6P i OP3, software’owo może nieco gorzej ale nadal dobrze w stosunku do ceny. A że podwójny aparat to przede wszystkim chwyt marketingowy to wiadomo, moim zdaniem na razie tylko LG w miarę sensownie go wykorzystał,

   • VMortens

    Po pierwsze – off top.
    Po drugie – Co ty opowiadasz kolego? Ten sam sensor nie oznacza tego samego aparatu (model?) – na to składa się więcej rzeczy niż sensor i soft. Sprowadzanie aparatu do sensora, to zwyczajne nadużycie. Masa chińskiego gówna ma porządne sensory Sony i robi fatalne zdjęcia.
    Pewnie, że w Mi5 nie jest źle. W dzień jest świetnie. Za to już w słabym świetle (a to nie znaczy tylko po ciemku, więc poszerza wadliwe pole) niezbyt dobrze. Co IMHO jest sporym failem zważywszy jak bardzo do do’pimp’owali.

    • cukru

     Masz rację, za bardzo zgeneralizowałem. Ogólnie Xiaomi nigdy nie słynęło z dobrych aparatów i byłoby bardzo miło jakby to się zmieniło (nawet nie czuję jak rymuję).

     • VMortens

      Nie mówię, że jest źle – Mi4c ma fajny aparat w swym przedziale cenowym (wśród chinoli pozostaje wysoko). Natomiast Mi5, to dobry aparat, ale ze zmarnowanym potencjałem na aparat świetny. Nie mam pojęcia co nie zagrało – może optyka powinna być jaśniejsza – czemu tylko przesłona 2.2?

 • Foorio

  Zaraz sie okaze ze to byl jednak Meizu. Jakos bardzo podobny…

 • maxiges

  Ja się pytam po co 2 aparaty lepiej jeden a dobry lepiej by zrobili takie redmi 3s lecz z ekranem 5.2 full HD aparat z lepszą optyka, nowsze bebechy, a jak chcą dodać bajer to niech dodadzą port podczerwieni, lub zakrzywiony ekran czy diodę powiadomień albo jakieś Smart ramki czy pulsometr

  • VMortens

   W rzeczy samej. Ja wolałbym nawet porządną 5-tkę. To znaczy: klasa Redmi 3 Pro mi wystarcza, ale co do aparatu wymagam więcej. Jest mało znośnych 5-tek wśród chińszczyzny, więc to jest taka ich nisza. Obecnego Redmi 3 nie wziąłbym tylko przez słaby aparat.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona