Wiko VIEW

Tę funkcję Apple powinien wprowadzić w iPhone 7

Premiera iPhone’a 7 już całkiem blisko. Wiemy sporo na temat przegotowywanego smartfonu, znamy zdjęcia i specyfikację. Byłoby świetnie, gdyby Apple nie zapomniał o jeszcze jednym rozwiązaniu.

Wracasz z kuchni albo łazienki, przechodząc środkiem pokoju. Nic nie zwiastuje zbliżającej się katastrofy. Jeden nieuważny krok i – bach! – laptop leży na podłodze. Zahaczyłeś nogą o kabel do ładowania komputera.

W MacBookach to niemożliwe.

Wszystko dzięki genialnemu rozwiązaniu, jakim jest złącze MagSafe. W odróżnieniu od ładowarek, jakie standardowo dołączane są do pecetów, w MacBookach wprowadzono łącze magnetyczne, dzięki czemu zahaczając kabel od laptopa najgorsze, co możemy zrobić, to odłączyć urządzenie od ładowania. Wielokrotnie dzięki MagSafe uratowałem swojego Maka przed zrzuceniem ze stołu czy łóżka na podłogę.

Jedna z chińskich firm produkujących akcesoria do iPhone’ów postanowiła przygotować MagSafe w wersji na urządzenia mobilne. Oczywiście, portu Lightning nie da się usunąć. Ładowarka jest więc de facto przejściówką. Ale za to, jak działa! Zobaczcie sami:

Szkoda, że Apple raczej nie wprowadzi takiego rozwiązania do iPhone’a 7. Byłoby to świetne rozwiązanie, zwłaszcza, że smartfon można tak samo zrzucić na ziemię, jak laptopa. Oznaczałoby to jednak odejście od złącza Lightning, które firma z Cupertino rozwija od jakiegoś czasu. Poza tym dużo bardziej problematyczne stałoby się wówczas korzystanie ze słuchawek, które podobno w iPhone 7 mają działać (po kablu) tylko za pośrednictwem Lightning.

Pozostaje więc zamówić w jakimś serwisie kilka takich ładowarek i cieszyć się tym, co się ma – czyli przejściówki, zamiast prawdziwego portu MagSafe.

Źródło: 9To5Mac

Komentarze

 • cyc997

  Ameryki nie odkryłeś, gadżet dostępny za około 50zl na popularnych portalach aukcyjnych do wszystkich telefonów, nie tylko iPhone

  • Masz rację. Amerykę odkrył Kolumb. Albo Wikingowie – zależy jak patrzeć ;)

   • cyc997

    Amerigo Ves Pucci, stąd nazwa Ameryka od jego imienia, był pierwszy. Kolumb nawet nie wiedział że dopłynął do nowego kontynentu – myślał że znalazł nową drogę do Indii. Oczywiście jak to bywa, jedni zaczęli przypisywać sobie zasługi innych i stąd wzięło się że to niby Kolumb. A pierwsi byli tam Rosjanie :p, oczywiście to żart Rosja wtedy nie istniała, ale pierwsi do Ameryki Północnej dotarli ludzie z Syberii przez zamarzniete ciesniny. Co do Ameryki Południowej to już są różne teorie jedne mówią że przeszli tam ludzie z Ameryki Północnej, inne że dopłyneli tam ludzie z Azji poludniowo-wschodniej.

    • Stefan P.

     W egipskich mumiach odkryto ślady nikotynizmu. Robi się coraz ciekawiej ;)

 • AS

  Nie wiem, z jaką siłą trzyma takie magnetyczne złącze, ale generalnie laptop waży więcej od smartfona i może być tak, ze siła szarpnięcia i tak pociągnie telefon za kablem.

  Ale jest na to sposób – nie zostawiać plączącego się kabla w przejściu.

 • KXC

  Tak i nie czasami sytuacja jest odwrotna i to wlasnie ten kabel ratuje telefon przed upadkiem z np szafki

 • Pitrl

  Taka np Xperia Z3 ma to w “standardzie” :)

 • Sq72

  To już wolę, by Iphone 7 miał funkcję szybkiego ładowania wraz z odpowiednią ładowarką w zestawie.

 • Jakub Pielech

  Kto nie kocha noszenia przejściówek w kieszeni? :D To będzie wyglądało tak: słuchawki z 3,5 jack -> przejściówka do Lightninga -> z Lightninga do wtyczki magnetycznej -> telefon. :D

  • Konrad Uroda-Darłak

   Tiaa i nagle “kabel” wydłuża się z metra do dwóch :P

 • mniamak

  Wolę ładowanie indukcyjne. Ale nie zmienia to faktu, ze iphone 7 się zapowiada serio ciekawie. Już kasę odkładam, zęby lecieć go kupić w mediaexpert jak tylko wejdzie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona