Ważne

Xiaomi Max z 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej pojawił się w sprzedaży

W czerwcu pojawiło się nieoficjalne info, że Xiaomi zamierza wprowadzić na rynek Mi Max również w wersji z 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Po kilku tygodniach smartfon trafił na sklepowe półki.

Jak dotąd, Xiaomi Mi Max dostępny był w trzech konfiguracjach:

 • Qualcomm Snapdragon 650, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej za 1499 juanów,
 • Qualcomm Snapdragon 652, 3 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej za 1699 juanów,
 • Qualcomm Snapdragon 652, 4 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej za 1999 juanów.

Pojawiła się jednak plotka, że Xiaomi zaoferuje również jeszcze niższy wariant, wyposażony w 2 GB RAM i 16 GB przestrzeń na pliki użytkownika. I rzeczywiście, smartfon trafił do sprzedaży w cenie, wynoszącej 1199 juanów, czyli około 750 złotych bez podatku. To bardzo uczciwa oferta, jak za takie urządzenie.

Xiaomi Mi Max z 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej

Xiaomi Mi Max z 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej

Co ciekawe, taka wersja wciąż nie widnieje na oficjalnej stronie producenta – są na niej wyszczególnione tylko trzy wyżej wymienione. Osobiście wydaje mi się też, że screen pochodzi z największej, chińskiej platformy e-commerce, czyli JD.com. Gdy jednak szukałem teraz tam Xiaomi Mi Max z 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, niczego nie znalazłem.

Są więc dwie, a właściwie trzy możliwości: albo zrzut nie pochodzi z JD.com, albo źle szukałem. Natomiast trzecia opcja zakłada, że cała sprawa jest fejkiem i smartfon nie jest i nie będzie w ogóle dostępny w takiej konfiguracji. Niestety serwis źródłowy nie podaje swojego źródła, dlatego nie jestem w stanie rozwikłać tej zagadki.

Aktualizacja:

Jak zgłaszają nam Czytelnicy (dzięki!), w różnych sklepach (m.in. AliExpress) bez problemu można kupić Xiaomi Mi Max z 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej.

Źródło: GizmoChina

Komentarze

 • Pawel

  Jest taki sklep fastcardtech i tam jest dostępna wersja 2/16 za 225$ ale już od dłuższego czasu :( (i jest tylko odrobinę tańsza od 3/32).

 • Mixhal

  Brednie bo wersję 128GB do dnia dzisiejszego nie można kupić. Natomiast wersja 16GB jest dostępna w tydzień po premierze. Po co sprawdzać lepiej napisać głupoty a reszta niech łyka jak młode pelikany. Panie redaktor znajdź mi wersję 128GB i pokaż gdzie kupię. Czekam z niecierpliwością!

  • esior

   yyyy aledrogo?

  • Pawel

   Jak napisał @esior dostaniesz ja nawet na Allegro. Poza tym widziałem ją chyba wszedzie: na pewno jest na ibuygou, na fastcardtech i była na gearbest jakiś czas temu DOSTĘPNA.

 • cukru

  Na forum en.miui dopiero co moderatorzy zamykali tematy dotyczące wersji 2/16, więc już sam nie wiem jak jest z tą wersją.

 • razgov

  ja tam nie ufam chińszczyźnie… Wolę sobie jakiegoś koreańskiego fona kupić w medieaexpert;)

 • Meleager

  Telefon w wersji 3/32 jest bardzo, bardzo szybki i jestem pod wrażeniem Mi Max’a. Czy jednak warto oszczędzać kilka zł i kupić 2/16 ? Różnica w cenie musiałby by być sporo by warto było sie zastanawiać. Ja w każdym razie z czystym sumieniem polecam ten sprzęt w wersji którą znam tj. 3/32.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona