Ważne

S-Pen w Galaxy Note 7 zaoferuje wiele nowych funkcji

Seria Galaxy Note swoją ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim dedykowanemu rysikowi S-Pen, który umożliwia wykonywanie wielu dodatkowych czynności. W Galaxy Note 7 również go nie zabraknie, ale Koreańczycy postanowili wyposażyć go w kilka nowości.

S-Pen ma otrzymać udoskonalony Bluetooth LE, natomiast okno Air View nowy słownik oraz możliwość dyktowania tekstu. Ma się też pojawić funkcja Always on Demand, która może być udoskonalonym S Memo. Co ciekawe, wspomina się też o bezramkowym wyświetlaczu – zdaje się to potwierdzać, że ekran w Galaxy Note 7 zachodzić będzie na obie krawędzie.

Poruszono również jedną kwestię, a mianowicie kwestię skanera tęczówki oka. Bo choć nie do końca wiemy, jak ma on wyglądać, to już pewne jest, że znajdzie się na wyposażeniu tego smartfona. Według przekazanych informacji, ma on nie tylko odblokowywać urządzenie, ale również dawać dostęp do poszczególych folderów, aplikacji czy dokumentów.

Premiera Samsunga Galaxy Note 7 odbędzie się najprawdopodobniej 2 sierpnia – wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie, ale raczej nie powinno się nic tu zmienić, ponieważ data ta powtarzała się w wielu poprzednich przeciekach.

Źródło: iGyaan

Komentarze

 • asdasd

  wpakowanie bluetootha do spena moze oznaczać koniec z technologią znaną z poprzednich notów, prawdopodobnie od 7 będzie rysik z baterią w srodku.

  • TOP_KEK

   Samsung miał dostępny jako dodatek/akcesorium do Note lub Note II rysik z Bluetooth
   i paroma bajerami(słuchawka Bluetooth [?]), akumulatorowy ładowany z USB, jeśli dobrze pamiętam. Dość duży był jak na rysik do smartfona, wielkością dorównywał tym do tabletów graficznych.

   Ja jednak obstawiam, że nadal pozostanie zasilanie z ekranu (digitizera), a BT będzie do jakichś bajerów.
   Przy takim rozmiarze piórka ciężko by było zorganizować jakieś sensowne magazynowanie energii, raczej nie upakują tam aku, chyba że jakieś cuda-wianki dużej gęstości lub jeśli w ogóle coś to superkondensator.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona