Asus pracuje nad nowym Chromebookiem Flip?

Laptop czy tablet? Według ostatnich informacji firma Asus pracuje nad Chromebookiem z dotykowym ekranem, któremu blisko byłoby do tabletu.

Pierwszy Chromebook Flip zaprezentowany został rok temu, wzbudzając spore zainteresowanie. To pierwszy laptop typu Chromebook, który posiada również możliwość korzystania zeń jak z tabletu. Teraz, jeżeli wierzyć doniesieniom, firma Asus pracuje nad drugą wersją urządzenia. Ma ono niebawem trafić na rynek.

Co najciekawsze w całej informacji to fakt, że nowy laptop-tablet firmy Asus miałby działać dzięki najnowszemu procesorowi Intela – Skylake. Dałoby mu to duże możliwości. Dla przypomnienia zaznaczmy tylko, że procesory Skylake mają, jeżeli wierzyć pogłoskom, pojawić się w tabletach Surface firmy Microsoft planowanych jeszcze na ten rok.

Podobnie jak swój poprzenik, również Chromebook Flip miałby mieć obracany ekran, który ma oferować również opcje tabletowe. Co oczywiście wymaga dotykowego ekranu, który również miałby być kluczową funkcją Chromebooka Flip 2. Ponadto przypuszcza się, że nowe urządzenie będzie oferowało lepszy ekran oraz większą pojemność. Data premiery jak na razie nie jest znana.

Źródło: Liliputing

Komentarze

 • Anton

  Np przecież Skylake już są na pokładzie Surface od jakieś pół roku. Choćby i7-6650U lub i5-6300U. Obecnie, MS czeka z nowym Surface na Kaby Lake, czyli taki Skylake refresh.

 • befiq

  Siema, jak wyglada sprawa z nagrywaniem w trybie slow motion w p9 lite ?

 • Longmanus

  Przyjmie się, przynajmniej częściowo ale przyjmie – aktualny Flip jest jednym z 3 urządzeń na Chrome Os które dostały dostęp do Sklepu Play, znaczy androidowe aplikacje można instalować do woli.
  Jedynka Flip jest na Rockchip cośtam/cośtam, do obsługi przeglądarki pewnie było ok, a tak naprawdę dotąd
  – znaczy do udostępnienia aplikacji androidowych, Chrome OS niczym poza przeglądarką nie był.
  Jakiś Celeron/Pentium z seri Skylake, 2/4 gb ramu i robi się całkiem funkcjonalna i dobrze oprogramowana maszyna, dobry ruch ze strony Google, imho.

 • wesoly

  Gdyby system byl choćby odrobine bezpieczny to można by to siła u użyciem młotka zmusić firmy do używania tego, ale póki ten bot dla hackerów nie zostanie zabezpieczony choćby do poziomu iosa to zabawka tylko bez obslugi uwa i Win32, jeżeli cena to 100$ to można kupić dla dziecka

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona