Ważne

Mobilny Windows pogodzi się ze Snapchatem – aplikacja wkrótce trafi do sklepu

Jedną z największych wad mobilnego Windowsa jest brak wielu popularnych aplikacji, dostępnych bez problemu na konkurencyjnych systemach operacyjnych. Czasami pobrać można zamienniki, choć zdarza się, że w dość dziwnych okolicznościach znikają z dedykowanego sklepu. Snapchat jest jednym z tych programów, których brak najbardziej doskwiera użytkownikom. Wkrótce ma on jednak zawitać na urządzeniach z okienkami.

Relacje pomiędzy Microsoftem, a Snapchatem – delikatnie mówiąc – od zawsze były dość napięte i z tego powodu aplikacja ta nigdy nie pojawiła się w Sklepie Windows. Rekompensowała to obecność zamienników, jednak ostatnio w dość dziwnych i nie do końca wyjaśnionych okolicznościach z niego zniknęły, pozostawiając użytkowników bez dostępu do tego serwisu.

Podobno jednak obie strony się w końcu dogadały. Hiszpański oddział Lumia Support na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, w odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników, dlaczego nie może on zainstalować Snapchata, odpowiedział:

Wkrótce pojawi się w Sklepie Windows! Pracujemy z naszymi przyjaciółmi, żeby dostarczyć Wam możliwość korzystania ze Snapchata najszybciej, jak to tylko możliwe.

Jak widać, między miłością, a nienawiścią rzeczywiście jest bardzo cienka granica i Microsoft i Snapchat zakopały topór wojenny i w końcu zaczęły ze sobą współpracować. Oczywiście – jak zaznacza serwis źródłowy – istnieje możliwość, że osoba z Lumia Support nie ma w rzeczywistości wiedzy czy program pojawi się w Sklepie Windows, a jedynie – mówiąc kolokwialnie – tak jej się wydaje. Zwłaszcza, że do tej pory obie firmy nie pałały do sobą zbytnią sympatią.

Taki krok jest jednak potrzebny, ponieważ z Lumii korzysta wiele młodych osób (skusiły je do tego przede wszystkim kolorowe obudowy oraz interfejs), a te w większości nie wyobrażają sobie życia bez Snapchata. Z drugiej strony prędzej czy później przesiądą się na Androida (mowa tu o tych mniej zamożnych), ponieważ Microsoft nie zamierza już wypuszczać na rynek budżetowych smartfonów.

Źródło: @LumiaSoporte przez MSPoweruser

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona