Ważne

Honor 5X otrzymuje aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. Wkrótce powinna trafić też do Polski

Honor 5X do tej pory sprzedał się już w ponad 8 milionach egzemplarzy. Choć dla producenta jest to powód do dumy, to równocześnie jest to ogromna odpowiedzialność i kredyt zaufania. Huawei jest tego świadomy, dlatego przygotował i udostępnił aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow dla tego modelu.

Jedynym mankamentem jest fakt, że na razie mogą ją pobrać i zainstalować tylko użytkownicy, posiadający smartfon o nazwie kodowej KIW-L22. Jeśli kupiliście Honora 5X w polskiej, oficjalnej dystrybucji, to w waszym przypadku jest to z pewnością KIW-L21. Oznacza to, że musicie uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości i poczekać na swoją kolej.

Nowa wersja systemu w każdym razie udostępniana jest przez OTA (Over-The-Air) i domyślnie pobiera się ją przez HiCare. Oczywiście wcześniej musi pojawić się stosowny komunikat – jeśli go nie ma, można próbować również wyszukiwać ręcznie. Razem z Androidem 6.0 Marshmallow pojawia się nowa (aczkolwiek nie najnowsza, ale to standard w przypadku aktualizowanych smartfonów) wersja nakładki EMUI – 4.0.

Co ciekawe, najświeższą wersję oprogramowania jako pierwsi mieli otrzymać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Najważniejsze jednak, że proces już ruszył i możemy liczyć, że użytkownicy w Polsce również wkrótce dostaną update.

Źródło: Honor

Komentarze

 • Maciek01

  Macie może jakąś przybliżoną date dla KIW_L21

  • Makra125PL

   dołączam się do pytania !!!

 • Mateusz Starzec

  Napewno III Kwartal

 • Damian

  W dupie nas mają. Sprzedać telefon to fajnie ale posprzedazowo zadbać o klienta to już nie ma kto.

 • Jimmy Quiet

  Miesiąc minął i nadal mają nas w dupie. Ostatni telefon tej marki.

 • Paweł

  @disqus_KLsdHEBKtc:disqus @disqus_V1R4OnV35f:disqus @makra125pl:disqus
  Jeśli chcecie to możecie spróbować pobrać:
  http://www.carbontesla.com/2016/07/download-honor-5x-b330-marshmallow-firmware-europe/
  Lub wersja na USA:
  http://www.hihonor.com/us/support/software-list/#software-cate
  Na stronach producenta pojawiła się tylko w USA, ale ta wersja B330 z pierwszego linku chyba jest już ostateczna (B330, na USA B331).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona