iPhone 7 z przejściówką dla słuchawek w zestawie?

Aż nie chce się wierzyć. Przecieki, jakie ostatnio trafiają do internetu, sporo mieszają w obrazie nadchodzącego iPhone’a 7. Czy Apple do każdego nowego smartfonu dołączać będzie w zestawie przejściówkę audio?

Takie rewelacje głosi japoński serwis MacOtakara. Według informacji, do których dotarł, iPhone 7 pojawi się bez wejścia mini jack obsługiwanego przez słuchawki. Z drugiej strony, Apple ma zamiar wypuścić na rynek smartfon ze standardowymi słuchawkami EarPods. Jak to ze sobą połączyć?

Oczywiście, przejściówką.

Japoński serwis twierdzi, że Apple do każdego zestawu z iPhonem 7 dołączać będzie – oprócz standardowego okablowania – również adapter Lightning do mini jack. Dzięki temu osoby, które tak bardzo lubią standardowe połączenie słuchawek z urządzeniem, nie będą zupełnie zostawione na lodzie. A zarazem uda się przeprowadzić “rewolucję” pozbycia się przestarzałego portu z iPhone’a.

Pierwsze, co sobie pomyślałem, to – Nie, Apple taki nie jest. Takie kombinowane rozwiązanie nie byłoby w stylu firmy Steve’a Jobsa. Chwilę później naszła mnie jednak refleksja – przecież obecnie u sterów stoi Tim Cook, który sam mówił, że jego mottem życiowym nigdy nie będzie “What Would Steve Do?”. A zatem, kto wie, może rzeczywiście za trzy miesiące zobaczymy iPhone’a 7 bez portu na słuchawki, ale za to z przejściówką?

Tak, wiem. Złośliwi zaraz powiedzą, że za przejściówkę będzie trzeba płacić ekstra.

Źródło: AppleInsider, MacOtakara (zdjęcie)

Komentarze

 • DanSlenders

  Hehe, marzenia ow… fana Apple.
  Oczywiście, że przejściówkę trzeba będzie sobie dokupić

 • Keraid

  Już widzę jak chętnie ludzie będą chodzić z przejściówkami, żeby móc posłuchać muzyki. xd
  Rozwiązanie kojarzy mi się raczej z afrykańskim amatorem, a nie światowym gigantem.

  • kamilek2424

   Jaki to problem trzymać przejściówkę na stałe przyłączoną do słuchawek?

   • Kesha

    Minimalizm to podobno motto apple ale Zatraca się we własnej polityce i tu jest problem że bawi się w markę którą już nie jest

 • Maciej Bartnicki

  To jest okropne, męczyć się z przejściówką XD

 • Pliszken

  Dlatego kupując ostatnio słuchawki, wybrałem opcję bluetooth.

  • Kesha

   Żadnego normalnego użytkownika nie zadawala jakość dźwięku sącząca się przez bluetooth. I jest to nieopłacalne, ładowałbym iphona 2 razy dziennie przy mojej częstotliwości słuchania muzyki

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona