iOS 10 już z jailbreakiem - Tabletowo.pl

iOS 10 już z jailbreakiem

Tego się chyba nikt nie spodziewał. iOS 10, mobilny system Apple na iPhone’y i iPady, dostępny jest dopiero w pierwszej becie deweloperskiej, a już został złamany i dostępny jest na niego jailbreak.

W kontekście ciężkich zmagań hakerów z iOS 9 wiadomość wydaje się być zaskakująca. Czyżby Apple pokpił sprawę i zapomniał o zabezpieczeniach w iOS 10? Poprzednia wersja systemu dla iPhone’ów (iOS 9) nie została w nowszych wersjach złamana i raczej nie zanosi się na to, abyśmy wkrótce dostali jailbreak na iOS 9.3.

Ledwie jednak pojawiła się pierwsza beta iOS 10 dostępna tylko dla deweloperów, pełna błędów i niedoróbek, a już pewien Kanadyjczyk opublikował wideo z prezentacją jailbreaku tej wersji systemu Apple. Na wideo możemy zobaczyć, jak usuwana jest aplikacja Mail. Sam proces odblokowania iOS 10 udał się dzięki pewnemu atakowi, na który system nie ma zabezpieczenia.

iH8sn0w, czyli twórca jailbreaka iOS 10, oczywiście nie zdradził, jaki to atak. Jailbreak pozwala natomiast na instalację alternatywnego sklepu Cydia i pełne odblokowanie iPhone’a. Moim zdaniem niewiele jednak z tego wynika. Nawet, jeżeli jailbreak jest skuteczny, na co wiele wskazuje, do wydania stabilnej wersji iOS 10 jeszcze sporo czasu.

Apple naprawi wiele luk i pewnie doda nowe zabezpieczenia. Okazać się może, że przedstawiony przez hakera proces finalnie będzie nic niewarty. Biorąc pod uwagę, jak wiele kłopotów sprawiał iOS 9 obstawiam, że „dziesiątka” również nie będzie łatwym orzechem do zgryzienia.

Źródło: YouTube

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona