Ważne

Nowe powiadomienia LED w nadchodzących Samsungach

Samsung opracował nową technologię powiadomień za pomocą diody LED. W planach koreańskiego producenta nowe smartfony będą świeciły na różne sposoby i na różne kolory – aby jeszcze lepiej powiadamiać nas o ważnych informacjach.

Samsung pracuje nad nowym systemem powiadomień za pomocą diody LED umieszczonej na tylnej obudowie smartfonu. System nazywa się Smart Glow i otacza pierścieniem obiektyw aparatu. Nie jest to więc dioda wykorzystywana jako flesz w smartfonie, ale zupełnie nowe światło.

Informacja o Smart Glow wyciekła wraz z dokumentacją przygotowywanego smartfonu Samsung Galaxy J2. System powiadomień będzie informował nas o takich wydarzeniach, jak nowa wiadomość, rozładowana bateria, połączenie telefoniczne, kończąca się pamięć w telefonie, itp. Każde z powiadomień może mieć własny kolor i oczywiście częstotliwość sygnału.

smart-glow-samsung

Smart Glow będzie również informował nas niebieskim podświetleniem, gdy aparat smartfonu wykryje twarz podczas robienia selfie. Ciekaw jestem, czy rozwiązanie zostanie wprowadzone we wszystkich nowych smartfonach Samsunga, czy też trafi tylko do wybranych urządzeń. No i – na ile jest to przydatna funkcja?

Prawdę mówiąc, migające światełka w smartfonach raczej kojarzą mi się z niepotrzebnym gadżeciarstwem niż przydatnymi rozwiązaniami. A Wy korzystacie z tego typu powiadomień?

Źródło: SamMobile

Komentarze

 • aastelix

  Po co mi powiadomienie na plecach telefonu. Co za patent.

  • DanSlenders

   Do promocji smartfonów Edge się przyda ;)

 • XxX

  Dokładnie totalna głupota. Przecież nikt z tego praktycznie nie będzie korzystać. Kto kładzie telefon ekranem do ziemi ? :) … inaczej nie dość, że tego powiadomienia nie zauważysz, to jeszcze ze względu na wielkość tej diody led będzie zapewne pobierało sporo energii z baterii telefonu. Niech oni już lepiej zrobią w każdym modelu telefonu, małą diodę na froncie, a nie wymyślają jakieś dziwactwa nikomu nie potrzebne.

 • typs

  Po co takie kombinacje. Zrobić tak jak 20 lat temu zrobił to jeszcze Ericsson – dioda u góry na froncie, ale nie malutkie kółeczko, tylko “łezka”, świecąca na czerwono i zielono.

Przeczytaj następny wpis

Rozpoczynamy testy Ulefone Vienna

Propozycja o świetnym stosunku ceny do możliwości za 849 złotych

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona