Ważne

ZTE piątym największym producentem smartfonów w Europie w Q1 2016

W 2015 roku ZTE sprzedało łącznie ponad 56 milionów smartfonów. Są one coraz chętniej wybierane przez klientów na całym świecie, o czym świadczy chociażby fakt, że tylko w Europie ich popularność wzrosła aż o 400% w porównaniu z rokiem poprzednim. Trend wzrostowy nadal się utrzymuje, dzięki czemu chińskiej marce udało się wskoczyć do TOP5 największych producentów w Europie w pierwszym kwartale 2016 roku.

Counterpoint Technology Market Research zbadało wyniki sprzedażowe około 90% wszystkich, działających globalnie, marek. Z obliczeń specjalistów wynika, że ZTE zajęło 5. miejsce w Europie pod względem liczby sprzedanych smartfonów. Jacky Zhang, CEO na Europę, Środkowy Wschód, Afrykę i Azję Pacyficzną nie krył zadowolenia, gdy się o tym dowiedział:

Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym osiągnięciem w Europie, szczególnie dlatego, że działa tu również wielu innych producentów smartfonów, którzy także starają się zdobyć tutaj popularność. Mamy zamiar prezentować smartfony klasy premium w przystępnych cenach, co pozwoli jeszcze większej liczbie klientów zapoznać się z naszymi urządzeniami. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie fanów naszej marki i jesteśmy pewni, że wkrótce uda nam się wspiąć na czwarte miejsce w Europie.

ZTE zapewniło przy okazji, że umacnia swoją pozycję na wszystkich kluczowych rynkach na Starym Kontynencie. W Niemczech, w przeciągu najbliższych 12-18 miesięcy marka ma zamiar zwiększyć swoje udziały do 4%. W Hiszpanii obecnie jest to już 4,4% (wzrost z 3%). Podobne, pozytywne trendy obserwowane są również we Francji i Wielkiej Brytanii.

Źródło: Android Headlines

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona