Indie nie zgadzają się na Google Street View

Indyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odrzuciło prośbę Google o umieszczenie miast, obiektów turystycznych, i zdjęć terenu w aplikacji Street View.

Wydział bezpieczeństwa jest przekonany, że pozwolenie na wykonanie zdjęć umożliwiających rozglądanie się w 360 stopniach, oglądanie panoram i dokładne orientowanie się w rozkładzie ulic, byłoby zbyt dużym ryzykiem. Ministerstwo wyraziło opinię, że rozpoznanie fotograficzne było ważnym elementem, który pozwolił na zorganizowanie ataków terrorystycznych w Bombaju, w 2008 roku. Komórka rządowa podjęła taką decyzję po szczegółowej analizie przez agencję bezpieczeństwa oraz siły obronne, tłumacząc, że pokrycie Indii projektem Google Street View zagrażałoby bezpieczeństwu kraju.

Projekt ten jest szeroko rozpowszechniony i wykorzystywany w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i wielu krajach europejskich. Niektóre indyjskie lokacje można obejrzeć w Street View, na przykład Taj Mahal, Red Fort czy Qutub Minar. Dotychczasowa współpraca z Towarzystwem Archeologicznym w Indiach umożliwiła Google pozyskanie zdjęć różnych zabytków i miejsc o charakterze turystycznym. Firma z Mountain View chciała jednak rozszerzyć sesje zdjęciowe na całe Indie. Wychodzi na to, że przynajmniej na razie, nie zwiedzimy tego kraju w całości przez Street View.

źródło: tech.firstpost.com

Komentarze

 • A moim zdaniem, Indie nie chcą pokazywać czegoś jeszcze…
  Nie od dziś wiadomo, że ludność w Indiach dzieli się na bogatych i (w przeważającej części) slumsy.
  Street View to poniekąd “wizytówka” miasta, wątpliwe, by nie brali tego pod uwagę w swojej decyzji…

  • dodoPL

   Tutaj masz bardzo dużo racji… Nie będą się przecież sami hańbić.

  • jendrush

   Masz rację, turystyka by pewnie bardzo na tym ucierpiała bo ponoć jest tam ogromy syf w większości miejsc. Teraz wielu ludzi żyje reklamą. Pojadą i się zawiodą. Ze Street View mogli by w ogóle tam nie pojechać.

   • uru28

    Proponuję pojechać i przekonać się na własne oczy i na tej podstawie pisać. “Ponoć” u nas w kraju najwięcej do krytykowania mają tacy co to nosa poza własne miasteczko nie wychylili…”Ponoć” więc bez urazy….
    Trochę landów zwiedziłem, w tym tak zwane “wiochy” i bardzo bym chciał by taki “syf” był u nas w Polsce…

  • ungry

   Niemcy nie zgodzili się całkowicie na street view dokładnie z tych samych powodów tłumacząc się tym samym co hindusi :D A syf z całych Niemiec robią imigranci. Nie chcą pokazać że nie radzą sobie z najeźdźcami arabskimi, bo to oni niszczą niemcy :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona