Ważne

Meizu M3 Metal zadebiutuje 13 czerwca jako Meizu M3S

Producenci wcale nie ułatwiają nam życia, nazywając swoje kolejne smartfony bez zachowywania należytej chronologii. W ostatnim czasie namnożyło się trochę takich przykładów (m.in. Axon 7 zamiast Axon 2 czy Galaxy Note 7 zamiast Galaxy Note 6). Swoją „cegiełkę” do tego zamieszania dołoży wkrótce Meizu, które model M3 Metal postanowiło przechrzcić na M3S.

Takim posunięciem Meizu bez wątpienia nieco nabałagani w swoim portfolio. Z drugiej strony decyzja ta może być spowodowana chęcią „zunifikowania” nazw Meizu M3 Metal Meizu M3S i Meizu M3. Smrtfony są bowiem niemal identyczne i de facto różnią się tylko systemem operacyjnym (FlymeOS/Android vs FlymeOS/YunOS) i materiałem, z jakiego wykonana jest obudowa (metal vs tworzywo sztuczne).

Meizu M3 Metal Meizu M3S ma zadebiutować w najbliższy poniedziałek, 13 czerwca.  Szacuje się, że jego cena może wynieść 799 juanów chińskich (około 480 złotych bez podatku) za wersję 2 GB/16 GB i 999 juanów chińskich (około 600 złotych) za wariant z 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. W obu przypadkach będzie to więc o 200 juanów chińskich więcej niż za Meizu M3.

Specyfikacja obu modeli jest tożsama, czyli użytkownicy otrzymają zestaw, składający się m.in. z 5-calowego wyświetlacza o rozdzielczości HD (720×1280), ośmiordzeniowego procesora MediaTek MT6750, aparatu głównego 13 Mpix z PDAF, f/2.2 i podwójną diodą doświetlającą LED, kamerki 5 Mpix na przodzie z f/2.0 oraz akumulatora o pojemności 2870 lub 3000 mAh.

Źródło: Sina Tech przez GizmoChina, GizmoChina (zdjęcie wyróżniające)

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona