Ważne

Tylko w 2016 roku Apple zanotuje spadek sprzedaży iPhone’ów. Od następnego znowu będą wzrosty

Ogromna większość jest przekonana, że Apple w tym roku nie pobije po raz kolejny rekordu, ponieważ po raz pierwszy w historii zanotuje spadek sprzedaży iPhone’ów w porównaniu z rokiem poprzednim. Pojawiają się jednak głosy, że to tylko jednorazowy regres, a 2017 rok przyniesie ponowny wzrost.

Co chwila pojawiają się szacunki, ile iPhone’ów uda się sprzedać Apple w tym roku. Niektórzy twierdzą, że może ich być nawet mniej niż 200 milionów, inni natomiast podają liczby z przedziału 210-230 milionów. Wśród nich są analitycy z IDC, prognozujący, że od stycznia do grudnia do rąk klientów trafi 227 milionów smartfonów z logo nadgryzionego jabłuszka na obudowie.

Ma to być jednak jednorazowy regres, bowiem następne lata mają przynosić kolejne wzrosty. Zdaniem badaczy z IDC, Apple sprzeda w 2020 roku już 267 milionów iPhone’ów. Jest to o 35 milionów więcej niż w 2015 roku, w ciągu którego klienci kupili łącznie 232 miliony smartfonów koncernu z Cupertino. Co ciekawe, przywoływani analitycy szacują również, że udział większego modelu w ogólnej sprzedaży wzrośnie do tego czasu z 26% do 32%.

Źródło: AppleInsider

Komentarze

 • DanSlenders

  Ja wolę poczekać na wyniki od rynku, nie od kolejnych badaczy, którzy potrafią przewidzieć wszystko i nic.

 • Ja

  A ci “badacze” z IDC to nie są przypadkiem ci sami geniusze, którzy parę lat temu wieszczyli, że Windows Phone w 2013 albo 2014 wyprzedzi iOS?

  • Ktoś lubNieKtoś

   Ciiii nie psuj

 • Arrczi

  Wróżenie z fusów :)
  Jak ucywilizują ramki wokół ekranu to i wzrośnie sprzedaż ekranu 5,5 cala.

  • Tomasz Salich

   Z tym akurat się zgodzę – sam bym kupił plusa ze względu na optyczną stabilizację ekranu ale bydle jest tak nieporęczne że szkoda gadać.

 • AS

  Po premierze iPhone’a 6s wszyscy analitycy wróżyli wzrost sprzedaży w porównaniu z poprzednim modelem. Ja od samego początku twierdziłem, ze jest wielce prawdopodobne, ze jednak może być spadek z powodu tego, ze iPhone 6 był rewolucją pod względem rozmiaru. 6s nie wnosi w tej kwestii nic nowego. Czy sprzedaż odbije w 2017 roku? Bardzo możliwe, ale rekordu modelu 6 chyba nie uda się szybko pobić.

  • kamil

   Galaxy s7 – to jest przyczyna spadków sprzedaży IP 6. wiele zależy od tego jakie będą kolejne eski,

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona