Wiko VIEW

Honor 8 – podobnie, jak Honor V8 – może pojawić się na rynku przynajmniej w dwóch wersjach

Honor 7 jest szalenie popularnym smartfonem i mimo upływu czasu wciąż pozostaje jednym z najlepszych wyborów, gdy ktoś chce wymienić smartfon i może wydać na ten cel około 1500 złotych. Czas jednak mija i nieuchronnie zbliża się moment debiutu jego następcy, czyli Honora 8. Przyszła więc pora na pierwszy przeciek na jego temat i to od razu dość szczegółowy.

Następca Honora 7 ukrywa się pod dwoma nazwami kodowymi: FRD-TL10 oraz FRD-AL00. Na razie nie wiadomo, czym się one różnią między sobą, ale serwis źródłowy sugeruje, że może chodzić o zakres i liczbę obsługiwanych sieci. Ja jednak podejrzewam, że różnic może być mimo wszystko więcej i mogą one obejmować więcej niż tylko jeden element. Tak, jak ma to miejsce w przypadku Honora V8, gdzie poszczególne warianty mają mniej lub więcej RAM oraz pamięci wewnętrznej, inną rozdzielczość wyświetlacza oraz moduł NFC (lub nie).

Honor 8

Pewnej analogii dopatrzeć możemy się też właśnie w nazwach kodowych. W przypadku Honora 8 są to – jak wspomniałem – FRD-TL10 oraz FRD-AL00, natomiast Honor V8 oznaczony jest jako KNT-TL10 i KNT-AL20. Stąd moje przypuszczenie, że następca Honora 7 może pojawić się w przynajmniej dwóch wersjach.

Póki co jednak serwis źródłowy wspomina tylko o jednej. Według jego informacji, Honor 8 miałby zostać wyposażony w 5,2-calowy wyświetlacz, ośmiordzeniowy procesor Kirin 950 lub Kirin 955, 4 GB RAM, podwójny aparat 2×12 Mpix (ale – podobnie, jak w Honorze V8 – niebrandowany przez Leica), port podczerwieni, USB Typu C, akumulator o pojemności 3000 mAh z funkcją bezprzewodowego ładowania oraz oczywiście system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow z EMUI 4.1.

Zwraca się również dużą uwagę na sam wygląd Honora 8. Według doniesień, przód oraz tył ma zostać pokryty szkłem 2.5D, a przedzielająca obie tafle ramka będzie oczywiście metalowa. To spora zmiana względem Honora 7, którego obudowa wykonana jest w całości z aluminium, a szkło na panelu przednim jest płaskie.

Honor 8 ma zadebiutować w sierpniu – potwierdził to oficjalnie polski oddział producenta.

Źródło: GizmoChina

Komentarze

 • Eryk Skiba

  Cześć Grzegorz, znając przybliżone parametry Honora 8 oraz Huawei P9, który telefon byś wybrał? Jeśli cenowo byłyby zbliżone do siebie? Pozdrawiam

  • Osobiście wybrałbym Huawei P9.

  • Ja dodam od siebie tylko, że Honor 8 będzie szklany, a Huawei P9 jest aluminiowy – już samo to jest sporą różnicą.

   • Eryk Skiba

    A lepszy jest który? Szklany czy aluminiowy? A ty Kasiu, który byś wybrała? Bo nie wiem czy czekać na Honora :)

    • Ja Honorem 8 już się miałam okazję “pobawić”. Działa bajecznie płynnie, mimo że to wersja deweloperska.

     Nie wiem, który bym wybrała. Czekam na finalną testówkę, wtedy będę mogła cokolwiek więcej powiedzieć. Teraz to trochę jak spacer we mgle ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona