Kolejny przeciek na temat Alcatela Idol 4 Pro przybliża nas do jego oficjalnej premiery

Alcatel, jako jeden z niewielu producentów, zamierza w tym roku wprowadzić na rynek high-enda z Windows 10 Mobile. O modelu Idol 4 Pro słyszymy od ponad trzech miesięcy. Teraz pojawił się kolejny przeciek, który z dużym prawdopodobieństwem może być już jednym z ostatnich przed oficjalną premierą.

Smartfon uzyskał właśnie certyfikację w Wi-Fi Alliance. Dzięki temu dowiadujemy się, że obsłuży on sieci bezprzewodowe w standardach a, b, g, n i ac. Co ciekawe, testowany przez agencję model przeznaczony jest wyłącznie dla amerykańskiej sieci T-Mobile. Przez to pojawiły się wątpliwości, czy Idol 4 Pro trafi również na inne rynki, w tym europejski.

Alcatel Idol Pro 4 Alcatel Idol 4 Pro

Jeśli tak się nie stanie, fani Windows 10 Mobile mogą poczuć się bardzo zawiedzeni. Według dotychczasowych przecieków, Idol 4 Pro ma bowiem zostać wyposażony m.in. w 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD lub QHD (kwestia jeszcze „nieuregulowana”), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, 2 GB lub 4 GB RAM (tutaj także pojawiają się sprzeczne informacje), 64 GB pamięci wewnętrznej oraz aparaty 20/22 Mpix (tył) i 9/10 Mpix (przód). Nie zabraknie też obsługi Continuum i funkcji Reset Protection.

Alternatywą dla Idol 4 Pro może być HP Elite x3. Jednak i w przypadku tego ostatniego nie wiadomo, czy trafi do Europy. Jeśli nie, klienci na Starym Kontynencie zostaną „skazani” na Lumię 950 XL.

Źródło: Nokiapoweruser przez Neowin

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona