Ważne

Pebble czyta mi w myślach – Core to urządzenie, na które długo czekałam

Czasem mi się zdarza wyjść pobiegać. Może nie tak często, jak bym tego chciała, ale jednak się zdarza. Wtedy myślę sobie, że przydałoby mi się małe, zgrabne urządzonko, w którym znalazłabym wszystko to, czego wtedy potrzebuję – Spotify, Bluetooth, GPS i Endomondo. Firma Pebble jakby czytała mojego Twittera… wczoraj rozpoczęła się zbiórka na realizację projektu, jakim jest Pebble Core. Bardzo zbliżonego do mojego zamysłu.

Pebble Core to nic innego jak nieco zmienione podejście do odtwarzacza muzycznego od Apple, jakim jest iPod Shuffle. Core to niewielkich rozmiarów kostka, która skrywa w sobie wiele możliwości. Pozwala streamować muzykę przez Spofity (przewodowo, przez wykorzystanie 3.5 mm jacka audio lub bezprzewodowo – przez Bluetooth) oraz śledzić aktywność użytkownika w jednej z wielu aplikacji fitnesowych, jak Runkeeper, Google Fit czy Strava (wsparcia dla Endomondo, póki co, brak) przy wykorzystaniu GPS-u.

A to wciąż nie wszystko, co oferuje Core. W zanadrzu ma 4GB pamięci wewnętrznej, do której możemy zgrać ulubione utwory czy audiobooki. Do tego możliwość nagrywania notatek głosowych (bo przecież sporo dobrych pomysłów wpada do głowy właśnie wtedy, gdy ją dotleniamy) oraz przycisk SOS (przy wykorzystaniu 3G (microSIM) wysyła wiadomość alarmową z dokładną lokalizacją do ustawionego kontaktu.

pebble-core2

Największą zagadką pozostaje akumulator. Pebble zapewnia, że Core będzie w stanie wytrzymać do dziewięciu godzin działania z włączoną lokalizacją i muzyką offline. Ładowanie z kolei będzie się odbywało przez port USB lub indukcyjnie (pad do ładowania kosztuje 20 dolarów).

Gdzie jest haczyk? Chyba w tym, że Pebble Core współpracuje z zegarkami Pebble w celu kontrolowania odtwarzanej muzyki oraz śledzenia szczegółów dotyczących aktywności fizycznej w trakcie treningów. Bez zegarka Pebble będziemy ograniczeni do włączania/wyłączania playlisty i GPS oraz sterowania muzyką na panelu słuchawek Bluetooth lub kablu słuchawek przewodowych.

Pebble Core trafi do nabywców w styczniu 2017 roku, a jego standardowa cena będzie wynosiła 99 dolarów. W ramach zbiórki na Kickstarter można go kupić za 69 lub 79 dolarów – w zależności od pakietu.

Więcej: Kickstarter

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona