Od 2 lipca będziesz mógł dzielić się kupionymi w Sklepie Play aplikacjami z rodziną

Już wkrótce, bo od 2 lipca, Google udostępni Bibliotekę rodzinną. Dzięki temu wystarczy, że jedna osoba kupi w Sklepie Play płatną aplikację, a będzie mogła z niej korzystać cała rodzina.

Od 2 lipca do Biblioteki rodzinnej będzie można domyślnie dodawać wszystkie płatne programy, zakupione po tym dniu. Jednak tylko od deweloperów zależy, czy udostępnią taką możliwość również dla aplikacji, które dany użytkownik nabył do 1 lipca włącznie. Co ważne, zgoda na to jest dana na stałe i nie może zostać cofnięta.

Z aplikacji, zgromadzonych w Bibliotece rodzinnej, będzie mogło korzystać maksymalnie sześć osób. Nie wiadomo jednak jeszcze, jak dokładnie ma przebiegać proces ich dodawania i weryfikowania. Jasne i sprecyzowane obwarowania są konieczne, aby uniknąć sytuacji, w której deweloper narażony jest na straty, wynikające z nieuczciwego zachowania użytkowników.

Zwłaszcza, ze wygląda na to, że do Biblioteki rodzinnej dodawać będzie można nie tylko aplikacje, ale i inny, płatny kontent, jaki można znaleźć w Sklepie Play, a więc muzykę, filmy, książki itd.

Źródło: Google, Android Police

Komentarze

 • pimpim

  Fenomenalnie! Bardzo mi się to podoba.

 • 2451

  Fajnie, tylko dalej nie mam jak zaplacic sklepie google. Paypal nie dziala, a mojej nowej karty wirtualnej z mbanku nie chce przyjąć.

  • smartmaniak

   A o kartach google play nie słyszałeś? ;-)

   • 2451

    Slyszalem, ale nie wiem dlaczego żeby kupić coś w sklepie w internecie, u firmy która powstała dzięki internetowi mam iść do sklepu stacjonarnego, kupować kartę i mrozić część pieniędzy?

    • Krzysiek

     Żeby wujek google jeszcze mógł na tych środkach zarabiać.Tak jest ze wszystkimi kartami prepaid obojętnie do czego służą.Ważne że właściciel karty ma Twoje pieniądze na swoim koncie.

     • 2451

      Wiem jak to działa, dlatego nie wiem czemu miałbym z takiego pokrętnego rozwiązania korzystać (zwłaszcza u firmy internetowej)? Wcześniej dokonywałem tam zakupów, teraz tego nie robię.

     • Krzysiek

      I to się chwali ;)

  • Tomasz Salich

   To może zdobądź prawdziwą kartę płatniczą? o.O

   • 2451

    Właśnie po to jest wirtalna karta do zakupów internetowych, żeby nie podawać normalnej karty. Porada niczym od byłego prezydenta. “Masz problem z zakupami w google? Nie rób zakupów w google.”

    • Tomasz Salich

     A nie chcesz używać normalnej karty bo…?

     Skoro nie działa to znaczy że nie do końca spełnia to o czym mówisz ;-) Albo ona, albo bank.

     • 2451

      Nie chcę używać normalnej karty, bo jest to niebezpieczne. Dane kart wyciekają, w przypadku karty wirtualnej przed daną transakcją zasilasz ją odpowiednimi środkami. Wtedy nawet jak ktoś wykradnie dane karty to niczego z niej nie ściągnie. Miałem już takie próby na poprzedniej wirtualnej karcie i poza komunikatem, że brak środków do dokonania płatności to nic się nie działo. Jakbym korzystał z normalnej karty płatniczej, ktoś wyczyściłby mi konto. To takie trudne do zrozumienia?

     • Tomasz Salich

      Jeżeli dane wyciekają to kiepski system operacyjny. Ale ja nie mam tego problemu bo nie mam pieniędzy :-D

     • 2451

      System operacyjny czego? Problem tkwi w zabezpieczeniach. Co chwilę słychać o jakich wyciekach danych z różnych przyczyn. Raz jest to Polsat, innym razem Hyatt
      http://prnews.pl/wiadomosci/byles-w-jednym-z-250-hoteli-hyatt-dane-twojej-karty-kredytowej-moga-byc-zagrozone-3471778.html
      Teraz pieniędzy nie masz, może kiedyś mieć będziesz i głupio byłoby je stracić, nie? :-)
      Poprzednią kartę wirtualną google obsługiwał bez problemu. Teraz mogliby dodać zasilanie konta google poprzez PayU czy platnosci24, ale google woli karty zdrapki.

 • uze

  Moim zdaniem to kolejne chore zagranie Google. Przestanie się opłacać pisać aplikacje dla Google play, albo ich ceny radykalnie wzrosną. Teraz większość kosztuje mniej niż fastfood, więc można śmiało kupować. Jeśli ceny po tym pójdą w górę, to czas będzie się rozstać z tym systemem, bo prawdę mówiąc brnie on coraz bardziej w przeciwnym kierunku niż ten który obrał na starcie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona