Ważne

Jeden z wariantów Asusa Zenfone 3 zdradził swoją specyfikację oraz wygląd

Nie wiadomo jednak, czy to ten sam model

Asus oficjalnie potwierdził, że 30 maja zadebiutuje Zenfone 3 i to w trzech różnych wersjach. Do premiery smartfonów pozostało więc już niewiele czasu, dlatego nie dziwi nas, że pojawia się coraz więcej informacji na ich temat. Tym razem co nieco na temat specyfikacji zdradza nam AnTuTu, ale mamy też zdjęcia jednego z urządzeń.

Zacznijmy od parametrów. W bazie benchmarku pojawił się model o oznaczeniu kodowym ASUS_Z016D. Możliwe, że mamy tu do czynienia z „podstawowym” wariantem Zenfone 3, który możemy uznać za flagowy – na to przynajmniej wskazywałyby komponenty, jakie zastosowano w tym modelu.

Jak podaje AnTuTu, smartfon został wyposażony w ekran o rozdzielczości Full HD (1080×1920), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 23 Mpix, kamerkę 8 Mpix na przodzie oraz system operacyjny Android.

Asus Zenfone 3 AnTuTu

Jest to więc „klasyczny” zestaw parametrów i innego nie mogliśmy spodziewać się we flagowcu. Zenfone 3 może za to wyróżnić się designem. Jak sugeruje oficjalny trailer, tworzywo sztuczne zastąpi metal i szkło – jest to nie lada nowość w przypadku smartfonów Asusa. „Próbkę” tego, czego możemy się spodziewać, dostarczyła nam w przeszłości organizacja Red Dot 21 – trzeba przyznać, że od tego momentu nasz apetyt został zaostrzony (w końcu każdy lubi powiew świeżości, a ten zapowiada się naprawdę obiecująco).

Do sieci wyciekło też zdjęcie, na którym – według podanych przez źródło informacji – możemy zobaczyć Zenfone 3 Max z 6-calowym wyświetlaczem. Nie wiadomo jednak, czy jest to model o oznaczeniu kodowym ASUS_Z016D, zarejestrowany przez AnTuTu, ale mogłoby to być dość ryzykownym posunięciem, aby na flagowca wybierać 6-calowca (przepraszam za rym). Na tym polu Tajwańczycy zapewne zechcą zmierzyć się z Samsungiem, Huawei, HTC itd., więc myślę, że postawią mimo wszystko na wyświetlacz o przekątnej ~5 cali. Z drugiej strony, CEO Jerry Shen powiedział niedawno, że szacuje, iż sprzedaż Zenfone’a 3 Max będzie stanowiła 2/3 całości, więc możliwe, że to właśnie ten model zostanie flagowym.

Na drugiej grafice możecie natomiast zobaczyć koncepcje, jak mogą prezentować się wszyscy trzej przedstawiciele serii Zenfone 3.

Warto też przypomnieć, że Asus, w związku z wycofaniem się przez Intela z rynku procesorów do smartfonów, zamierza zastosować tym razem wyłącznie układy Qualcomma i MediaTeka w proporcjach 9/1. Zmiana ta jednak (podobno) nie wpłynie negatywnie ani na cenę urządzeń, ani na przychody Tajwańczyków.

Źródło: GizChina, SOGI, Asus Club Indonesia przez @krispitech

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona