Ważne
Wiko VIEW

iOS 9.3.2 blokuje niektóre iPady Pro

iOS 9.3.2 – nie dość, że nie wprowadza nowych funkcji do urządzeń Apple’a, zajmuje sporo miejsca (około 1 GB), to jeszcze zamienia niektóre iPady Pro w cegły. Coś nie do końca udała się ta aktualizacja firmie Tima Cooka.

Masz iPada Pro 9,7-cala? Lepiej nie aktualizuj swojego systemu do wersji 9.3.2. Jak donosi Twitter, spora część użytkowników tych urządzeń narzeka, że ich tablety po zaktualizowaniu do najnowszego wydania iOS zamieniły się – pod względem funkcjonalności – w cegły.

Błąd dotyczy części osób wykonujących aktualizację OTA (over the air) i jest definitywny. Nie pomoże wprowadzenie iPada w tryb DFU ani restart urządzenia. Część 9,7-calowych iPadów Pro po zaktualizowaniu do iOS 9.3.2 nie nadaje się po prostu do niczego. Na ekranie, jak donoszą użytkownicy Twittera, pojawia się tylko komunikat o konieczności podłączenia urządzenia do komputera. Oraz informacja o błędzie nr 56.

Sfrustrowani właściciele iPadów Pro wylewają swoje żale w internecie, Apple zaś – na razie – nie odniósł się do sytuacji. Można się spodziewać, że w ciągu kilku najbliższych dni pojawi się kolejna łatka, być może tylko na iPady Pro, rozwiązująca ten problem.

Nie warto byłoby o tym pisać, gdyby nie fakt, że to już kolejne w ostatnim czasie potknięcie Apple’a na lini aktualizacji. Czyżby minęły czasy, gdy aktualizowanie iOS było w 100% bezproblemowe? Począwszy od wydania iOS 9 Apple boryka się z mniejszymi lub większymi błędami. Wydawane poprawki nie rozwiązują wszystkich problemów, a dorzucają niekiedy jeszcze nowe.

Albo firma z Cupertino ma jakiś poważny problem z kontrolą jakości swoich aktualizacji, albo też w kodzie iOS 9 są spore dziury, których załatanie zajmie jeszcze sporo czasu. Szkoda, że płacą za to użytkownicy urządzeń z nadgryzionym jabłkiem.

Źródło: MacRumors

Komentarze

 • Artur Węgliński

  Przydałby się jakiś link by potwierdzić to info. Nie twierdze że jest to nie prawda ale wylewanie takich pomyj powinno być czymś potwierdzone. Z tego co wiem to chodzi o urządzenia w wersji mniejszej 9.7′

  • Jest napisane, że dotyczy części osób, nie wszystkich ;)

 • AS

  Przy takim uziemieniu to latka raczej nie pomoże. Apple powinien zastanowić się, czy takie tempo aktualizacji jest zdrowe. Rzeczywiście strach aktualizować.

 • Ja

  Tak oto przyspiesza zjazd epl po równi pochyłej. Zupełnie mi ich nie żal, ciężko sobie zapracowali swoją butą i arogancją na los, który ich spotka. Tylko że tym razem Steve już nie powróci…

  • Mają tyle gotówki, że będą trwać jeszcze dziesiątki lat na rynku – dłużej niż Blackberry.

   • Artur Węgliński

    Nawet Samsung będzie dłużej na rynku niż Blackberry ;)

 • kajtam

  I tak oto pęka mit bezawaryjności i bezproblemowego użytkowania sprzętu z japkiem.

 • LCD

  Apple chyba nie od wersji 9 a od wersji co najmniej 8 ma takie problemy przy aktualizacjach, że albo ucegli sprzęt, albo nie działają ważne funkcje, albo zamiast coś naprawić to popsuje bardziej. A niby mało sprzętu do ogarnięcia.

 • Wielki Incydent

  I dlatego od jakiegoś czasu nie instaluje od razu nowych wersji tylko czekam kilka tygodni i patrzę co tym razem poszło nie tak. A co ważniejsze – dlatego między innymi mój obecny iPhone jest ostatnim. Przynajmniej na jakiś czas. Konkurencja pod każdym względem poszła do przodu zarówno w telefonach jak i laptopach. Apple albo stoi w miejscu albo się cofa…tylko ceny bez zmian.

Przeczytaj następny wpis

Recenzja Samsunga Galaxy J5

Porządna propozycja z niższej półki od Koreańczyków

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona