Ważne

Zastanawiałeś się, co dzieje się z Twoim smartfonem w serwisie? Zobacz, jak robi to Huawei

Zapewne większość z Was od razu po oddaniu jakiegoś urządzenia do naprawy zaczęła zastanawiać się, jaką drogę pokona i co go czeka. Huawei opublikował film, na którym możemy zobaczyć, jak wygląda jego serwis oraz przez jakie stanowiska i procedury przechodzi każdy, oddany tam smartfon.

Urządzenie można oddać bezpośrednio do serwisu centralnego CCS S.A. lub do lokalnego serwisu Huawei, albo też do miejsca, gdzie zostało ono zakupione (sklep, salon sieci komórkowej). W tym ostatnim przypadku wysyłane są one kurierem do serwisu. Po odebraniu, paczki są dokładnie sprawdzane, czy nie doszło do jakiegoś uszkodzenia – jeśli tak, spisywany jest dokładny protokół szkody, a informacja o tym zdarzeniu przekazywana jest także do punktu, skąd została nadana przesyłka.

Każdy kolejny etap, przez jaki przechodzi dany smartfon, jest rejestrowany przez kamery oraz odnotowywany w systemie. Sprawdzane jest, czy to, co znalazło się na zgłoszeniu, zgadza się ze stanem faktycznym oraz wykonywana jest dokumentacja fotograficzna. Nadawany jest też unikalny numer z kodem kreskowym, aby można było śledzić i monitorować każde urządzenie.

Po wstępnych oględzinach, smartfon przydzielany jest do danego technika. Ich praca obwarowana jest rygorystycznymi zasadami oraz procedurami, aby uniknąć przypadkowego zanieczyszczenia lub uszkodzenia urządzenia (np. przez przepięcie). Zakres naprawy uzależniony jest oczywiście od zgłaszanych problemów i może zarówno dotyczyć wgrania nowego oprogramowania, jak i wymiany różnych podzespołów (dostępnych w magazynie).

Średni czas naprawy nie przekracza 1-2 dni. Centrum serwisowe pracuje bowiem na dwie zmiany, co przyspiesza cały proces. Postęp prac można śledzić też na dedykowanej stronie, gdzie umieszczane są również m.in. wyniki przeprowadzanych testów czy dokumentacja fotograficzna.

Na samym końcu smartfon jest sprawdzany i testowany, a następnie wysyłany z powrotem do klienta/punktu nadania.

Źródło: Huawei Mobile Poland

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona