Ważne

Samsung patentuje ciekawy projekt inteligentnego zegarka

Samsung opatentował bardzo ciekawy sposób obsługi inteligentnego zegarka, który może okazać się czymś rewolucyjnym. Wszystko przez to, że południowokoreański gigant pracuje nad smartwatchem z wbudowanym… miniprojektorem!

Do tej pory większość inteligentnych zegarków była niemal taka sama. Okrągły lub prostokątny wyświetlacz, bardzo podobne funkcje… Prawdopodobnie jednak Samsung w (nie)dalekiej przyszłości zaprezentuje nam urządzenie, które całkowicie wywróci świat urządzeń wearable do góry nogami.

Został opatentowany projekt zegarka, który posiada wbudowany miniaturowy projektor. Dzięki niemu będziemy mogli wyświetlić poszczególne aplikacje, powiadomienia czy chociażby godzinę na… swojej ręce.

Co ciekawe, z tego, co możemy zobaczyć na grafikach, projektor będzie w stanie zastąpić całkowicie ekran dotykowy. Będzie można wykonywać poszczególne akcje a nawet pisać na wyświetlonym obrazie.

Moim zdaniem może to być bardzo przydatny patent, który pozwoli, na przykład, na zamienienie zegarka z wyświetlaczem na zwykłą opaskę z projektorem. Wszystko będzie można wyświetlić na ręce, a ekran stanie się zbędny.

Oczywiście minie jeszcze wiele miesięcy zanim faktycznie poznamy tego typu urządzenie. Ja osobiście jednak bardzo kibicuję takim pomysłom. A co Wy myślicie o takim sposobie korzystania z inteligentnego zegarka?

Źródło: androidheadlines

Komentarze

 • mc1

  Wygląda wręcz genialnie.
  Ściąganie na sprawdzianach na większą skale ;)

 • japimacho

  Tak. Ekran stanie się zbędny, a niezbędny będzie plecak z dodatkowym akumulatorem. Jak są tacy dobrzy to niech w końcu wypuszczą na rynek porządna baterię do tego typu urządzeń. A nie kolejny szajs, który większość czasu będzie się ładował.

 • Maniak

  Pomysl swietny, juz nawet kiedys pokazywano podobne wizualizacje. To byloby cos, tylko.. co z bateria, skoro na dzien dzisiejszy 3 dni to dla wiekszosci smartwatchy nieosiagalny wynik…

 • Tomasz Salich

  Problem zasilania będzie rozwiązany następująco: Kupisz sobie takiego kondoma na ramię dla sportowców i będziesz w nim nosił powerbanka z kablem puszczonym przez rękaw do zegarka.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona