Ważne

Nadchodzi Gree 2, czyli kolejny, chiński flagowiec z ekranem 2K, Snapdragonem 820 i 4 GB RAM

Chińskie propozycje bardzo często wypadają dużo lepiej w porównaniu z urządzeniami bardziej „markowych” producentów. Ich przewagą jest najczęściej cena, która jest po prostu bardziej „przyjazna” dla naszego portfela. Na Gree 2 zwrócą uwagę przede wszystkim ci, szukający high-enda z dużym ekranem.

Smartfon ma bowiem otrzymać 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2K, co nie jest spotykane wśród flagowców. Zwłaszcza, że jego sercem jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530. Na próżno szukać podobnej propozycji – jedyną alternatywą jest LeEco/LeTV Le Max Pro z ekranem 6,33 cala.

Na wyposażeniu Gree 2 ma się znaleźć również 4 GB RAM oraz 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 21 Mpix oraz kamerkę 8 Mpix na przodzie. Nie powinno też zabraknąć LTE. Jeśli natomiast chodzi o cenę, to smartfon kosztować ma 3000 juanów chińskich, czyli około 1850 złotych bez podatku.

Co ciekawe, pojawiły się już nawet pierwsze grafiki, przedstawiające Gree 2. Chociaż widać tylko panel przedni, to nie można oprzeć się wrażeniu, że jest on bardzo mocno inspirowany iPhonem – szerokie ramki nad i pod wyświetlaczem oraz samotny, fizyczny klawisz Home (zapewne z zatopionym czytnikiem linii papilarnych) nasuwają jednoznaczne skojarzenie.

Źródło: GizmoChina

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona