Ważne

Samsung prezentuje kartę microSD Evo Plus High-Speed o pojemności 256GB

W dobie wysokich rozdzielczości i szybkiego internetu rośnie także zapotrzebowanie na miejsce do przechowywania coraz większej ilości danych. Producenci kart pamięci o tym dobrze wiedzą i prześcigają się w dostarczaniu klientom szybszych i pojemniejszych kart. Jedną z nich zaprezentował Samsung.

Evo+ 256GB, bo o niej mowa we wstępie, to karta, która dołącza do rodziny kart Evo+ (16GB, 32GB, 64GB i 128GB) i staje się jej liderem. Nowa karta, poza ogromną pojemnością, cechuje się także bardzo wysokimi prędkościami (jak na karty microSD) odczytu i zapisu – odpowiednio 95MB/s i 90MB/s. Dzięki takim parametrom Samsung szczególnie poleca ją do przechowywania na niej dużych plików z filmami 4K lub z kamer 360. Producent zapewnia, że przy tej pojemności karty, można na niej zapisać do 12 godzin filmów 4K UHD, 33 godzin w rozdzielczości Full HD lub ponad 55 000 zdjęć.

Samsung twierdzi, że nowa karta cechuje się dużą niezawodnością, zapewniając ochronę zapisanych na niej danych, co czyni ją idealnym uzupełnieniem nowoczesnego smartfona lub tabletu.

Nowa karta pamięci ma być dostępna w 50 krajach od czerwca tego roku i kosztować będzie niecałe 250 dolarów.

Źródło: Samsung, Samsung Polska

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona