Ważne

YouTube się zmienia – tych reklam nie przeskoczysz

“Bumper ads” stanie się niedługo najbardziej znienawidzonym zestawem słów wśród wszystkich osób przeglądających wideotreści na YouTube. Tak nazwano 6-sekundowe reklamy, których nie pominiesz na urządzeniu przenośnym.

Prawie każdy ogląda wideo na smartfonie. Dział mobile to segment, który wielokrotnie próbowano już zasypać reklamami, ale z różnym skutkiem. W końcu – ile można zmieścić treści reklamowych na kilkucalowym ekranie? YouTube postanowił przedstawić wszystkim swój najnowszy pomysł: reklamy, których nie da się pominąć. Wszyscy są pełni zachwytu, gdyż każdy je kocha.

Jak wyjaśnił menedżer projektu, Zach Lupei, materiały będą trwać maksymalnie 6 sekund. Dzięki swojej długości nie powinny być obciążeniem dla widza, który przecież, korzystając z mobilnej platformy, chciałby jak najszybciej przyjrzeć się właściwej treści.

Warto wspomnieć, że “bumper ads” nie zastąpią dłuższych reklam, lecz będą niejako ich uzupełnieniem. Podczas kampanii, którą niedawno przeprowadziło studio Atlantic Records, zauważono, że wyświetlenie kilkusekundowego spotu przedstawiającego skrót materiału wideo, bardzo dobrze wpływa na efektywność przekazu. Po krótkiej reklamie wyświetlana jest dłuższa i, co ciekawe, jest chętniej oglądana przez widzów, niż gdyby była puszczana bez “przedskoczka”.

Lupei jest mocno zapalony pomysłem: “Z niecierpliwością czekamy, jak kreatywna społeczność wykorzysta nowe narzędzie”. Reklamami nowego typu będzie można posługiwać się już w maju.

Poniżej próbka tego, czego już niebawem nie będzie dało się obejść:

http://https://youtu.be/0llZBNx8pL4

źródło: bgr.com

Komentarze

 • VMortens

  Tragedii nie ma, ale jak zaczną przeginać to i pewnie inne serwisy zaczną na tym korzystać (vimeo, etc.), tym samym i my dostaniemy alernetywę.

  • Tyran1918

   Problem jest taki, że na Youtubie tworzą ludzie, którzy uzbierali sporą widownie i zarabiają na tym dobre pieniądze. Musieliby oni przejść na serwisy, które zapewnią im taki sam dochód i o to może być bardzo ciężko. Nawet teraz jeśli ktoś dodaje filmy równocześnie na Youtube i Dailymotion, to na tym drugim praktycznie nikt tego nie ogląda.

   • VMortens

    Właśnie w tym widzę ich szansę. Rynek nie znosi próżni – jak youtube się zrobi upierdliwy, to inni dostaną szansę rozwinąć skrzydła. Fakt, że całkiem bezboleśnie się to dla zarabiaczy nie odbędzie.

    • Tyran1918

     Według mnie ciężko będzie, ale chciałbym żeby było tak jak piszesz.

     • kajtam

      Na yt zarabia się wokół kanału, na lokowaniu produktu, reflinkach, etc. Z reklam też są jakieś przychody, ale nie jest to kwota jaką się zarabia na powyższym. Isamu jakiś czas temu narzekał, że z reklam ma niewiele i groźbami namawiał widzów do wyłączenia adblocka kiedy oglądają jego content. To ile ytuberzy będą zarabiać po porzuceniu yt zależeć będzie tylko i wyłącznie od tego, jaką ilość społeczności przyciągną do nowego medium. Jakiś tam pogląd daje ilu ludzi przyciągają po zmianach portali do streamowania.

    • Jazir

     Google głupie nie jest, na pewno zdają sobie sprawę z tego, że jest pewien punkt krytyczny, po którego przekroczeniu rynek zacznie uzupełniać próżnię. Dlatego uważam, że nie zaczną przeginać i reklamy będą optymalnie zaimplementowane. Zbyt duży i dobry to serwis, by szarpali się na ryzykowne wojny z użytkownikami.

 • niconozomu

  Xposed + YouTube AdAway = brak reklam :)

  Ale szczerze to czekam na YouTube Red. Mam nadzieje, że szybko się u nas pojawi.

  • Fedurrr

   Z Adaway korzystam na wszystkich urządzeniach. Czasem przejdzie jakiś krótki spot od Google jak puszczam listę z klipami. Chyba warto zablokować aktualizacje.

 • stark2991

  Już teraz są reklamy których nie da się pominąć, niektóre po 30 sekund. Więc takie 6-sekudowe są jak najbardziej ok

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona