Jeśli kochasz Material Design, ta apka jest dla ciebie

Co by było, gdyby sklep Google Play był pełen aplikacji zgodnych z “płaskimi” standardami Material Design? Niestety, wielu estetów z bólem oczu stwierdza przygnębiającą prawdę – tak nie jest i zapewne nigdy nie będzie. Przełączając się pomiędzy aplikacjami doświadczają oni czegoś na kształt dychotomii wizualnej, gdzie raz widzą ładne ikonki i spójny interfejs, a raz.. No właśnie.

Jest jednak coś, co może nieco połaskotać ich zmysł estetyczny. To aplikacja Material Apps Showcase stworzona przez Alberto Abruzzo, która gromadzi i kataloguje wszystkie apki inspirowane płaskim, papierowym podejściem do projektowania programów, wprowadzonym przez Google. Aplikacja polega na systemie rekomendacji sporej społeczności użytkowników Androida – ludzi pragnących używać ładnych aplikacji tak samo jak ty, i mających oczy na właściwym miejscu, tak samo, jak ty. Dzięki temu może niebawem stać się największą bazą programów zachowujących Material Design.

O ile Material Apps Showcase dobrze zbiera w jednym miejscu odpowiednie aplikacje, o tyle można jeszcze zauważyć pewne niedociągnięcia w jej działaniu. Pojawiają się też problemy z opisami samych aplikacji, które nie zawsze są poprawnie skopiowane z Google Play. W efekcie czasem w miejscu opisu zobaczymy jakieś hieroglify. Pomimo tych niedociągnięć, spowodowanych tym, że MAS jest jeszcze dość “świeże”, to świetne narzędzie do wyszukiwania i odkrywania aplikacji dla fanów jednolitej warstwy wizualnej Material Design. Wyznawcy płaskich stylów na pewno znajdą w bazie coś, czego to tej pory jeszcze nie wypróbowali.

Material Apps Showcase jest w pełni darmowe, do ściągnięcia ze Sklepu Google Play TU.

źródło: phonearena.com

Komentarze

  • Adrian Szostek

    ostatnia linijka – Goggle do poprawy :)

  • Fajne, dzięki :) O ile lubię Androida za jego ogólną elastyczność i funkcjonalność, o tyle często z utęsknieniem patrzę na iPhone’y. Nie dlatego, że jestem fanem Apple, ale tam wszystko jest takie spójne. A ja tak diabelsko lubię, jak wszystko jest spójne i równe pod względem interfejsu i ogólnego stylu wizualnego…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona