Ważne

Outlook dostępny na Android Wear

Programów dostępnych na większość systemów operacyjnych przeznaczonych na zegarki inteligentne (Android Wear, Tizen, etc.) jest całkiem sporo, ale na temat ich funkcjonalności nie można powiedzieć zbyt wiele dobrego. W zdecydowanej większości są to jedynie kolejne tarcze, listy to do, ewentualnie trackery aktywności lub niewymagające gierki, pokazujące, że „da się” zrobić takowe na urządzenia typu wearables. Tym bardziej powinien nas cieszyć debiut Outlooka na Android Wear.

Dla jednych korzystanie ze smartwatcha ogranicza się do odbierania powiadomień i sprawdzania godziny. Inni chcieliby wykorzystać swój zegarek inteligentny nieco bardziej produktywnie i cały czas czekają na kolejne aplikacje to umożliwiające. Niewątpliwie Outlook się do nich zalicza.

Z poziomu nadgarstkowego centrum zarządzania światem możemy oczywiście przede wszystkim odebrać wiadomość mejlową oraz odczytać jej pełną treść (nie ma żadnej informacji o znakowym ograniczeniu, co sugeruje, że takowego nie ma). Dodatkowo aplikacja zbiera wszystkie mejle w jednym miejscu, przez co w każdym momencie możemy przejrzeć historię.

Bezpośrednio ze smartwatcha możemy odpowiedzieć na najważniejsze wiadomości – w dodatku w dwojaki sposób. Pierwszym jest skorzystanie z gotowego szablonu. Drugim natomiast – wiadomość wypowiedziana głosowo i przekształcona w tekst.

W zeszłym miesiącu Outlook pojawił się w wersji na Apple Watch, teraz na Android Wear. Aktualizacja Outlook na Androida ze wsparciem dla Android Wear stopniowo jest już dystrybuowana, więc to wyłącznie kwestia czasu, kiedy pojawi się na Waszych urządzeniach.

Korzystacie z mobilnego Outlooka? Będziecie go używać na swoich zegarkach?

źródło: androidcommunity, slashgear, Google Play

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona