Ważne

Jeden z najtańszych smartfonów Huawei doczeka się następcy – nadchodzi Y5 II

O smartfonach Huawei mówi się dużo. Najczęściej jednak w grę wchodzą flagowe propozycje, czyli Mate 8 i P9, pozostawiając nieco w cieniu zeszłorocznego flagowca P8 i rewelacyjnie sprzedającego się P8 Lite, nie wspominając już o najtańszych modelach, jak choćby Y5. A to właśnie ten ostatni, przez wzgląd na jego cenę (na wolnym rynku ok. 370 złotych, w najniższych abonamentach za złotówkę), wydaje się najbardziej interesujący dla osób najmniej wymagających. Wkrótce powinniśmy poznać jego następcę.

Z danych, jakie trafiły do sieci wynika, że Huawei Y5 II, bo taką ma przyjąć nazwę, ma oferować 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli oraz procesor Mediatek MT6735P o częstotliwości taktowania 1,3GHz. Widać zatem dość dużą różnicę w stosunku do poprzednika, który miał ekran 4,5″ o rozdzielczości 854 x 480 pikseli i czterordzeniowego Snapdragona 210 MSM8909.

huawei-y3-II-leak-winfuture

Oprócz Huawei Y5 II, na rynku ma zadebiutować również mniejsza wersja modelu, Y3 II (na grafice powyżej), z ekranem o przekątnej 4,5″. Warto przypomnieć, że zeszłoroczny Y3 miał 4-calowy wyświetlacz.

Więcej informacji na ich temat powinniśmy poznać wkrótce. Jedno jest jednak pewne: Huawei nie zamierza odpuszczać walki również w najniższej półce cenowej, co nas powinno dość mocno cieszyć. I wciąż czekamy na premierę P9 Lite

źródło: Roland Quandt z winfuture.de

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona