Ważne

Podstawowy wariant Huawei P9 również otrzyma procesor Kirin 955

Premiera Huawei P9 już jutro. Tymczasem dowiadujemy się, że producent może zrobić nam większą niespodziankę, niż się spodziewaliśmy. Podstawowy wariant pojawił się w bazie GFXBench i zdradził, że on również otrzyma procesor Kirin 955.

Od dłuższego czasu była mowa, że „bazowy” Huawei P9 zostanie wyposażony w układ Kirin 950, podczas gdy jego wersja „ulepszona” dostanie już Kirina 955. Jak się jednak okazuje – co zdradza nam jeden z popularnych benchmarków – oba smartfony będą „napędzane” przez ten sam procesor (czyli 955-tkę).

Pozostałe parametry zgadzają się w większości z poprzednimi przeciekami i obejmują: wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (GFXBench podaje 5,1 cali, ale z całą pewnością będzie to 5,2 cala), układ graficzny Mali-T880, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, podwójny aparat główny 12 Mpix (każdy), kamerkę 8 Mpix na przodzie (wcześniej mówiło się o 5 Mpix) oraz NFC. Całość ma pracować oczywiście pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow z EMUI 4.0, zaś za energię dostarczy akumulator o pojemności 2900 mAh.

Huawei P9 GFXBench

Jutro spodziewamy się także premiery Huawei P9 Lite, Max oraz wersji „ulepszonej” wariantu podstawowego.

Źródło: WinFuture, @evleaks

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona