Ważne

A bateria Twojego smartfona pozwala na jak długie działanie z dala od gniazdka?

Temat długości czasu pracy naszych smartfonów zawsze wzbudza ogromne kontrowersje i skrajne emocje u osób go komentujących. Nie spodziewam się innej reakcji także i tym razem. Dziś bowiem, przy współpracy z ASUS Polska, postanowiliśmy Wam zadać jedno proste i krótkie pytanie – właśnie o długość działania Waszych smartfonów z dala od ładowarki.

Przez moje ręce, jak doskonale zresztą wiecie, przechodzi całe mnóstwo smartfonów – i tych flagowych, i tych z niższej półki. Niezależnie jednak od ich ceny, czas pracy to średnio dzień, z czego na włączonym ekranie ok. 3 godziny. W ubiegłym roku rzadko kiedy zdarzało się, by któryś z modeli oferował dłuższy czas działania. Powoli, na szczęście, zaczyna się to zmieniać i te nowsze modele czasem wytrzymują z dala od ładowarki dwa dni, czyli od rana jednego dnia do popołudnia/wieczora drugiego, z czego na włączonym ekranie 4,5-6, a czasem nawet i 7 godzin, co już jest naprawdę dobrym wynikiem.

Jednym z modeli, który zdecydowanie wybija się ponad przeciętność, jest ASUS ZenFone Max, którego dla Was ostatnio testowałam. On, pod względem baterii, bardzo pozytywnie zaskakuje. Podczas moich testów pozwolił na maksymalnie trzy dni działania, z czasem na włączonym ekranie aż 12 godzin. Ponoć jest mu w stanie dorównać (a nawet przebić) któryś z chińskich modeli z akumulatorem 10000 mAh, ale zauważmy, że ZenFone Max ma ogniwo, mimo wszystko, o połowę mniejsze.

Ale przejdźmy do rzeczy. Zagłosujcie, proszę, w poniższej ankiecie.

Jak sprawdzić SoT (screen on time)? Niezależnie od posiadanego smartfona z Androidem, wchodzicie w statystyki czasu pracy baterii -> ekran -> czas działania. W sprzęcie z iOS pamiętajcie, że „czas użycia” to nie to samo, co SoT w Androidzie.

Za tydzień opublikuję podsumowanie ankiety – jestem bardzo ciekawa jej wyników.

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona