Ważne

Wszystko, co wiemy o smartfonie Ulefone Vienna

Pojawiła się już pełna specyfikacja Ulefone Vienna, najnowszego topowego smartfonu firmy Ulefone Mobile. W skrócie – postawiono na dźwięk i maksymalnie przystępną cenę. Co z tego wynikło?

Ulefone Vienna to kolejne urządzenie chińskiego producenta, które trafia na europejski rynek. Zresztą, nazwy też ma europejskie. Oprócz omawianego tutaj Wiednia mamy wśród smartfonów inną stolicę naszego kontynentu – Ulefone Paris. Przejdźmy jednak do najnowszego urządzenia.

Telefon Ulefone Vienna, w założeniach producenta, ma być skierowany przede wszystkim do miłośników dobrego brzmienia. Tak przedstawiają go nie tylko reklamy – wystarczy spojrzeć na specyfikację sprzętową smartfonu. Wprowadzono m.in. specjalny chipset HiFi – NXP Smart Audio PA. Telefon obsługuje częstotliwości od 20z do 20khz, a także 109db SNR (stosunek sygnału do szumu). Wszystko to zapewnić ma odbiorcy jak najlepszy odbiór muzyki.

ulefone-vienna-2

Poza tym najnowszy telefon Ulefone Mobile to drobne zmiany w porównaniu z poprzednimi urządzeniami. Mamy więc nieco lepszy aparat – 13 Mpix Panasonic MN34172 z podwójnym fleszem LED. Pojemność baterii bez zmian, ale na zadowalającym poziomie – 3250 mAh. Do tego ośmiordzeniowy MT6753, 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej.

Ekran Ulefone Vienna to 5,5-cala o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Smartfon dodatkowo będzie obsługiwał karty microSD i umożliwi użytkownikowi odblokowanie urządzenia za pomocą czytnika linii papilarnych. Dostępne kolory to: Grace Black, Space Grey, Silk Whie oraz Rose Golden. Ostatnio chyba wszyscy producenci zakochali się w różowym ;).

Cena nie jest jeszcze znana, ale “ma być niska”. Ciekawe, co przez to rozumie Ulefone?

źródło: Ulefone Mobile

Komentarze

 • zwojek

  20Hz-20kHz to wynik bardzo średni z audiofilskiego punktu widzenia. Nawet słuchawki za 300zł (np. Noontec Zoro HD II) odtwarzają 13Hz-26kHz. jednocześnie oferując bardzo dobrą jakość. Nie wspomnę o droższym sprzęcie ;)

  • Dzięki za opinię!

  • Janek Szwykowski

   Tylko, że i tak tego człowiek nie słyszy. Częstotliwości słyszalne dla nas to zakres od 16Hz do 20kHz

   • zwojek

    Nie wkładałbym organu w tak twarde ramy – jedni twierdzą, że słyszą niższe/wyższe częstotliwości, inni mogą nie słyszeć skraju zakresu, jaki podałeś. O tym zresztą też na wielu forach były tematy – czy twarde ramy, czy jednak są ludzie, którzy mają szerszy zakres słyszenia.

 • Leo

  prawdziwy audiofil to za same kable do sprzętu grającego daje około 70 000 złotych, więc o czym my mówimy

  • Ja

   Wywołując za swoimi plecami spazmy śmiechu u obsługi w sklepie, gdzie dokonuje tej “inwestycji”.

   • Jeszcze mu się ukłonią – by pochylając się ukryć ten śmiech na twarzy…
    .
    Leo – dałeś do pieca z tym wpisem!

   • Krzysztof Kałębasiak

    Nie zauwazylem, zeby w takich sklepach zatrudniali spacjalistow od sprzetu audio.
    U mnie, tacy smiejacy sie z klientow, nie popracowaliby dlugo.

 • Benzin

  Preordery w sklepach chińskich podają 200 usd, ale pewnie pierwsze partie wrzucą po 150 – zawsze tak robili.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona