C Pen – stylus dedykowany do Galaxy TabPro S

Dedykowane rysiki nie tylko ułatwiają korzystanie z urządzenia, ale również wzbogacają jego funkcjonalność – najlepszym tego przykładem jest seria Galaxy Note Samsunga i Surface Microsoftu, choć wskazać wypadałoby tu również iPada Pro Apple (LG także próbuje tu swoich sił, ale wciąż daleko mu do wcześniej wymienionych). “Większy” z koreańskich producentów postanowił stworzyć również stylus, przeznaczony do jego najnowszej hybrydy Galaxy TabPro S.

Jest to urządzenie przeznaczone – jak wskazuje nazwa – dla bardziej wymagających użytkowników, chcących go wykorzystywać nie tylko do rozrywki, ale też do ciężkiej (dosł. heavy-duty) pracy. Oczywiście taka możliwość słono kosztuje – za podstawowy wariant trzeba bowiem zapłacić 999 euro. Samsung być może zdał sobie sprawę, że jego bezpośrednim rywalem na tym polu jest m.in. Microsoft ze swoją linią Surface czy MateBook Huawei i dlatego również postanowił wzbogacić funkcjonalność swojej hybrydy dedykowanym stylusem.

C Pen, bo o nim mowa, wykorzystuje platformę Microsoft DirectInk i łączy się z urządzeniem przy użyciu Bluetooth 4.0 LE. Za zasilanie odpowiedzialny jest natomiast akumulator, pozwalający na maksymalnie 162 godzin używania. Stylus, rozpoznający 1024 stopni nacisku, wyposażono również w przycisk wstecz oraz gumkę. Rysik w sklepie podanym w źródle kosztuje 59 euro. Podobny koszt muszą ponieść użytkownicy MateBooka (69 euro), natomiast w przypadku Apple Pencil cena wynosi już 109 euro.

Źródło: cyberport przez SamMobile

Komentarze

  • Stefan P.

    Durny rysik do Onyx M96 to ok. 30 $.

    • Ale Onyx to bodajże Wacom, a to wygląda na pojemnościowy badziew.

  • Janek Szwykowski

    Ten C PEN jest do ekranów pojemnościowych? Bo szukam do telefonu rysik ładnego i o małej poduszeczce, która dotyka ekranu

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona