Uniwersalna aplikacja Instagrama udostępniona w Windows Store

Jednym z czarnych koni Windows 10 mają być tzw. uniwersalne aplikacje. Obecnie rozwiązanie to jest jednak jeszcze w powijakach. Microsoft musi włożyć niemało wysiłku w jego rozwój, tak, aby stało się powszechne i zaczęło spełniać swoją rolę. Jest to proces długotrwały i podzielony na wiele etapów. Małym kroczkiem naprzód jest udostępnienie uniwersalnej aplikacji Instagrama w Windows Store.

Należy jednak zaznaczyć, że jest to jeszcze wersja beta i trzeba liczyć się z występowaniem różnych błędów. Dodatkowo zabrakło możliwości logowania się przy pomocy danych z Facebooka oraz opcji udostępniania. Pozostałe funkcjonalności są takie same, jak w aplikacji dostępnej na iOS (bowiem z tego systemu została ona “przeportowana”). Użytkownicy mogą więc m.in.:

 • edytować zdjęcia i filmy przy użyciu różnych, darmowych filtrów,
 • polepszać zdjęcia dzięki 10 zaawansowanym narzędziom – edytować jasność, kontrast, nasycenie, cienie, punkt ostrości lub perspektywę,
 • szukać ludzi do śledzenia w oparciu o konta, które obserwują oraz zdjęcia, które polubili,
 • wysyłać prywatne zdjęcia i filmy do znajomych.

Program aktualnie jest jednak dostępny wyłącznie dla urządzeń mobilnych, pracujących pod kontrolą Windows 10 Mobile i nie można go (jeszcze) pobrać na komputer osobisty z Windows 10. Dodatkowym “utrudnieniem” jest brak języka polskiego. Aplikacja waży 46,72 MB.

Ciekawostką jest jednak fakt, że “przeportowano” również rozwiązanie podobne do 3D Touch – wystarczy dłużej przytrzymać ikonkę Windowsa.

Źródło: MSPoweruser, Windows Store

Komentarze

 • Byłbym bardzo ostrożny z użyciem terminu UWP w tym przypadku. Co prawda aplikacja uruchamia się w sandboksie UWP, to jest to port z appki iOS wykonany przy użyciu technologii Osmeta (nawet nie Islandwood), którą Facebook kupił kilka lat temu.

  U w UWP znaczy “universal”, a tutaj nie mamy ani Continuum, ani wsparcia dla pełnego Windowsa 10, ani nawet wsparcia dla W10M-x86.

  Ja czuje się oszukany przez Zuckerberga, który obiecał “aplikacje UWP dla Instagrama, Facebooka i Messengera”.

 • zalgowski

  “Ciekawostką jest jednak fakt, że „przeportowano” również rozwiązanie podobne do 3D Touch – wystarczy dłużej przytrzymać ikonkę Windowsa.”
  Jak, gdzie?
  ps. u mnie jest język polski

 • adam m

  Jak to niemozna sie logowac przez fejsa? Nie mialem konta a przez fejsa wszedlem

 • Amras91

  U mnie w ogóle aplikacja nie działa… Otwiera się, jest białe tło, na dole pasek bez ikonek i nic więcej. Po chwili sama się zamyka…
  Edit: Faktycznie przeniesienie do pamięci urządzenia pomogło :D ale to chyba jakiś mały błąd, bo podobno niektórym na karcie też udało się poprawnie zainstalować. Ogólne wrażenia są bardzo pozytywne – totalnie mi nie przeszkadza, że została przetransportowana z iOS. Przynajmniej są teraz wszystkie opcje, działa płynnie i wygląda dobrze – czego chcieć więcej? ;) Czekam tylko jeszcze na podobną aplikację FB, bo niestety ta obecna to jakiś żart…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona