Ważne
Wiko VIEW

Sony udostępnia aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow dla Xperia Z3+ oraz Xperia Z4 Tablet

Sony na dobre rozpoczęło proces aktualizacyjny do Androida 6.0 Marshmallow. Użytkownicy kolejnych urządzeń mogą spodziewać się, że już wkrótce ich smartfon/tablet będzie pracował pod kontrolą najnowszej wersji oprogramowania. Na pierwszy ogień poszła Xperia Z5, a teraz dołączają do niej Xperia Z3+ oraz Xperia Z4 Tablet.

Tym samym Sony wypełnia swoją obietnicę, złożoną 15 lutego. Wtedy to bowiem brytyjski oddział producenta opublikował na swoim profilu na Twitterze, że proces aktualizacyjny dla ww. urządzeń rozpocznie się właśnie 7 marca. Doprawdy, za słowność należy mu się pochwała.

Aktualnie Android 6.0 Marshmallow został udostępniony użytkownikom w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Indiach, Singapurze, Turcji oraz jednym lub dwóch niewymienionych z nazwy krajów. Wkrótce jednak nowa wersja systemu powinna trafić na pozostałe rynki, w tym także do Polski.

Aktualizacja nosi oznaczenie 32.1.A.1.163 i jest przeznaczona dla Xperii Z3+ w wariancie na jedną kartę SIM oraz Xperia Z4 Tablet w wersji Wi-Fi oraz LTE. Wkrótce jednak powinna się pojawić również dla Xperii Z3+ Dual SIM. Z listą zmian i nowości, jakie wprowadza Android 6.0 Marshmallow w urządzeniach Sony możecie zapoznać się w tym wpisie.

*Na grafice wyróżniającej Sony Xperia Z3+

Źródło: Xperia Blog przez Android Authority

Komentarze

 • XYZ

  niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego aktualizacje są udostępniane w pierwszej kolejności dla krajów 3świata jak np. Indie, nigdy tego nie czaiłem(wiem, że jest tak ddużo ludziXD)

  • DanSlenders

   Jak testować to na kim? :)

   • cyc997

    Samsung swojego czasu testował na Polakach, ciekawe czy do tej pory dostajemy aktualizacje jak jedni z pierwszych?

 • Łukasz

  Kiedy dla Z3 ??

  • Niestety na razie brak informacji na temat terminu udostępnienia Androida 6.0 Marshmallow dla tego modelu. Ale zapewne jest następny w kolejności.

   • rzeznik

    2 miesiące minęły, wiadomo już kiedy dla M4 Aqua ?

  • A kiedy dla Z2? Sprzętowo jest bliźniacza.

 • Slim

  Ja wczoraj (18 marca) dostałem aktualizację do 6.0 na Sony Xperia Z5.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona